Bebek Masajı Nasıl Yapılır? İncelikleri

1 yıl önce
Bebek Masajı Nasıl Yapılır? İncelikleri için yorumlar kapalı
647 kez görüntülendi

Bebek Masajı Nasıl Yapılır? İncelikleri

Yeni doğan bebeklerin en önemli ihtiyaçlarının başında beslenme, sağlık ve bebeğin mutlu olması gelmektedir. Genellikle bebeklerin birincil ihtiyaçları olan beslenme ve bakım anne babalar tarafından başarıyla karşılanırken, mutluluk konusu biraz ihmal edilebilmektedir. Bunun en önemli nedeni tekniklerin tam anlamıyla bilinmemesi ve bebeğe zarar verme korkusundan kaynaklanmaktadır. Anne-bebek arasında sevgi bağlarını güçlendiren ve bebeğin mutlu olmasını sağlayan en önemli konu ise dokunmaktır. İşte tam da burada bebek masajı önemli hale gelmektedir. Sizler için bebek masajı nasıl yapılır? incelikleri nelerdir? sorularının cevaplarını bulabileceğiniz bir konu hazırlama ihtiyacı duyduk.

bebek-masaji

Bebek masajının birkaç aşaması bulunmaktadır. Bu aşamalar masajın yapılacağı vücut bölgesine göre adlandırılmaktadır.

1. Göğüs masajı: Göğüs bölgesi bebekler için oldukça önemli bir bölgedir. Özellikle soğuk algınlığı durumlarında bu masajın oldukça rahatlatıcı özelliği vardır. Göğüs masajı için ellerinizi açık şekilde bebeğinizin göğsüne yerleştirin ve hafifçe 8 çizerek okşayın. Bu masajı yaparken omuz ve köprücük kemiklerini de ovalayın. Ama nazik hareketler yapmaya özen göstermelisiniz.

bebek-masajı-nasil-yapilir-incelikleri

2. Sırt masajı: Bu masajı yapmak için bebeğinizi yüzü koyun yatırın. Ön kısma göbeğinin ezilmemesi için yastıkla destek koyun ve ellerinizle sırtını hafifçe okşayın. Hareketlere omuzlardan popoya kadar devam edin.

3. Ayak ve bacak masajı: Bebeğinizi sırt üstü yatırdıktan sonra bacaklarını hafifçe yukarı ve aşağı doğru kaldırıp bırakın. Ayrıca ayaklarının altlarını da baş parmağınızla dairesel hareketlerle okşayın.

Bir önceki yazımız olan Avokado'nun Sağlığa Yararları başlıklı makalemizde avokado, avokadonun sağlığa yararları ve avokadonun sağlık açısından yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık