Derli Toplu Evler İçin Ev Düzenleme Sanatı

3 yıl önce
Derli Toplu Evler İçin Ev Düzenleme Sanatı için yorumlar kapalı
1.395 kez görüntülendi

Son yıllarda ev dekorasyonunda en önemli konuların başında dekorasyon konusundan çok evdeki dağınıklardan kurtulma ve ev düzenleme yöntemleri gelmektedir. Evlerimizin düzenli ve derli toplu olması fonksiyonelliğini yani kullanım kolaylığını arttırmaktadır. Hatta bu konuyla ilgili dünya çapında kitaplar dahi yazılmıştır. Sizler için hazırladığımız bu yazıda hem evlerinizi dekorasyona uygun hale getirmek hem de derli toplu tutmak için ev düzenleme sanatı konusunda önemli bilgiler sunacağız.

evdeki-fazlalik-esyalardan-kurtulun

Fazlalıklardan Kurtulun

Evlerimizin dağınık durmasının en önemli nedenlerinin bir tanesi çok ve gereksiz eşyalar bulunmasıdır. Bunlardan kurtulmanız ise ev düzenleme konusundaki başarıyı arttırıcı en önemli etkendir. Gerekli olmadığını düşündüğünüz eşyalarınızı ya farklı geri dönüşüm projelerinizde değerlendirin, ya ihtiyacı olanlara dağıtın ya da eğer hiçbir işe yarayacağını düşünmüyorsanız da atın kurtulun. ‘Bu bana bir gün lazım olur’ düşüncesinden de bir an önce kurtulmanız gerekmektedir, çünkü bunca yıl durup lazım olmamış bir eşya bir daha işinize yaramayacaktır.

Kategorilendirme-Yonteminden-Yararlanin

Kategorilendirme Yönteminden Yararlanın

Eşyalarınızın düzenini sağlamak için kategorilere ayırarak gruplandırma yöntemi en etkili düzenleme yöntemidir. Örneğin mutfak mı düzenlemek istiyorsunuz. Dolap içlerini kuru baklagiller, tahıllar, şarküteri ürünleri gibi ayrı kategorilerde oluşturduğunuz gruplarda düzenlemek hem kullanım kolaylığı sağlayacak hem de daha düzenli bir ev yaratmanızı kolaylaştıracaktır. Bu yönteme gardrop düzenlemede de başvurabilirsiniz. Kışlık-yazlık, beyaz-renkli, iç çamaşırı-çorap, alt giyim-üst giyim ayrımı şeklindeki kendinize uygun kategori sistemini kullanabilirsiniz.

Cesitli-Boyut-ve-Sekillerde-Organizerlari-Kullanabilirsiniz

Çeşitli Boyut ve Şekillerde Organizerları Kullanabilirsiniz

Evinizin her alanında toplama işi için özel üretilmiş organizerlardan yararlanabilirsiniz. Bunlar kutu, kumaş kanguru ve daha farklı organizerler olabilir. Mutfak için kavanozlar, kutular ve sepetler ön plana çıkarken, banyo için çekmeceler, sepetler gibi malzemeler tercih edilebilir. Önemli olan düzenlemek istediğiniz alana ve dekorasyona uygun modellerin tercih edilmesidir.

Bir önceki yazımız olan Evde Hoş Kokulu Oda Parfümleri Yapın başlıklı makalemizde doğal parfüm nasıl yapılır, evde oda parfümü tarifi ve evde parfüm yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Derli Toplu Evler İçin Ev Düzenleme Sanatı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık