Sigara Kullanan Bayanlara Cilt Bakım Önerileri

3 yıl önce
Sigara Kullanan Bayanlara Cilt Bakım Önerileri için yorumlar kapalı
1.106 kez görüntülendi

Sigaranın cilde olan zararlı etkilerini bilmeyen yoktur. Ancak tüm çabalarına rağmen bu illetten kurtulamayanların sayısı da maalesef oldukça fazla… Bu durumda sigara içmekten vazgeçemeyenler, sigaranın bırakma aşamasında ya da bıraktıktan sonra cildindeki olumsuzlukları silmek isteyenler için doğal cilt bakım yöntemlerini sizlere sunuyoruz. Verdiğimiz tarifleri düzenli olarak kullanmanız durumunda farkı siz de mutlaka fark edeceksiniz.

sigaranin-cilde-zararlari

Sigara içen bayanların yaşadıkları cilt problemlerini açıklamak bu problemlere çözüm bulabilmek için çok önemli olmaktadır. Sizlere sigaranın cilde zararları anlattıktan sonra bu problemlere çözüm sağlayacak öneriler sunmamız bu anlamda oldukça yerinde olacaktır. Sigaranın cilde olan olumsuz etkilerinin başında cilt tonunda sararma ve uzun süreli kullanım sonucunda da siyahlaşma gelmektedir. Bunun nedeni sigaranın dolaşım sistemine verdiği hasardır. Bu hasarı ortadan kaldırmak için cilt masajları sıklıkla tercih edilebilir. Ayrıca masajın yanında aşağıdaki tariflerde yer alan maskeler de sizlere çok yardımcı olacaktır. Sigaranın diğer zararlı etkileri ise ciltte kırışıklıklar ve matlaşmalardır.

sigaranin-neden-oldugu-cilt-bozukluklarina-armut-suyu

Ciltteki Sararma ve Kararmalara Karşı Öneriler

Kan dolaşımını ve sigaranın verdiği hasarı yok etmek için günlük olarak masaj yapılması en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Bu masaj sırasında cildi rahatlatacak, canlandıracak ve dolaşımı teşvik ederek sararma ve kararmaları önleyecek en yardımcı besin ise armuttur. Armut meyvesinin içinde bulunan vitamin, mineral ve ferahlatıcı maddeler cilde zannettiğinizden daha fazla iyi gelmektedir. Bunun için armutu blendırdan geçirdikten sonra süzerek elde ettiğiniz armut suyu ile cilde masaj yapmanız oldukça etkili olacaktır. Sözü edilen yöntemi düzenli uygulamak size daha kolay sonuca varmak açısından iyi olacaktır.

sigaranin-cilde-zararini-ortadan-kaldiran-avokado-maskesi

Sigaraya Karşı Cilt Maskesi

Olgun bir avokadonun yarısını bir kâseye alın. Ardından içine iki tatlı kaşığı bal ve yarım limon ilave ederek çatal yardımıyla iyice ezin. Elde ettiğiniz karışımı maske olarak yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi 1 saat kadar beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulamanız durumunda kırışıklıkların ve sigara nedeniyle oluşan renk değişimlerinin hafiflediğini, düzenli kullanım sonucu da tamamen iyileştiğini gözlemleyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Zayıflamak İçin En İyi Diyet Önerileri başlıklı makalemizde diyet listeleri, Ender Saraç Diyet Listesi ve ibrahim saraçoğlu zayıflama diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık