1 Yaşından Küçük Bebeklere Verilmemesi Gereken Besinler

4 yıl önce
1 Yaşından Küçük Bebeklere Verilmemesi Gereken Besinler için yorumlar kapalı
754 kez görüntülendi

1 Yaşından Küçük Bebeklere Verilmemesi Gereken Besinler

Bilindiği gibi anne sütüyle beslenen bebekler 4-6 aydan sonra ek gıdalara geçmeye uygun bir gelişim çağına gelmektedir. Ancak yine de 1 yaşına kadar bebeklerin ne yiyip ne yemeyeceğine dikkat edilmelidir. Çünkü bebeklerin sindirim sistemleri ve gelişimi 1 yaşından önce her besini tüketmesi için uygun değildir. Bugün sizlere anne-bebek bölümünden 1 yaşından küçük bebeklere verilmemesi gereken besinler hakkında önemli bilgiler veriyoruz.

bebeklere_verilmemesi_gereken_besinler_nelerdir

bebeklere_verilmemesi_gereken_besinler_nelerdir

Bal: Bal oldukça yoğun bir kıvamı olması ve içindeki maddelerin bebeklerde alerjik olması nedeniyle 1 yaşından önce asla bebeklere verilmemelidir.

İnek Sütü: Gaz, kabızlık gibi şikayetlere neden olan inek sütü 1 yaşından küçük bebeklerin sindirim sistemine uygun değildir.

Yumurta Beyazı: Yine alerjik etkisinden dolayı 1 yaşından önce verilmemelidir.

Kabuklu deniz ürünleri: Balık güvenli bir yiyecek olmasına rağmen diğer kabuklu deniz canlıları ağır metal içerdikleri için bebek beslenmesinde 1 yaşına kadar kullanılmamalıdır.

Buraya kadar saydığımız besinler dışında mikrop taşıma riski olan sakatatlar, şarküteri ürünleri, tropik meyveler, tuz ve şeker bebeklere 1 yaşından önce verilmemelidir.

Bir önceki yazımız olan Sonbahar Diyetiyle 2 Haftada 6 Kilo Verin! başlıklı makalemizde 2 haftada 6 kilo verme, kilo verme diyeti ve kısa sürede kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık