Bebek Bekleyenler İçin İhtiyaç Duyulacak 10 Eşya

1 yıl önce
732 kez görüntülendi

Bebek Bekleyenler İçin İhtiyaç Duyulacak 10 Eşya

Bebek bekleyenler bebeklerinin olacağını öğrendikleri günden itibaren hep bir hazırlık içinde olurlar. Ailelerine gelecek olan yeni bireyin rahatı ve bakımı için gerekli ne varsa tek tek özenle düşünülür ve seçilir. Bu hazırlıklar bebek doğacağına yakın daha da hızlanır. Bebek hazırlıkları için her ne satın alırsanız alın en çok ihtiyaç duyulan ve mutlaka alınması gereken önemli malzemeler bulunmaktadır. İşte sizlere bebek bekleyenler için gerekli on eşya.

1. Araba koltuğu: Yeni doğan bebeğinizi evine getirmek için ilk etapta ihtiyacınız olacak eşyalardan bir tanesi de araba koltuğudur. Bebeğiniz bu dönemde çok hassas olduğu için ona uygun ve zarar vermeyecek bir araba koltuğu seçmenizde fayda bulunduğunu kesinlikle unutmamalısınız.

2. Bebek karyolası: Birçok kişi bebeğini normal koltuklarda ya da kendi yatağında yatırmayı tercih etse de bebeğin güvenli ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için bir bebek karyolası şart. Bu nedenle güvenli bir bebek karyolası almakta fayda var.

3. Bebek çarşafı: Bebeğinizi daha hijyenik koşullarda büyütmeniz için bebek karyolasının içine mutlaka çarşaf kullanmalı ve bu çarşafı da sık sık değiştirmelisiniz. Piyasada bulunan antibakteriyel kumaştan üretilen çarşaflar daha iyi oldukları için tavsiyem bu yönde.

4. Sallanan bebek koltuğu: Hareketli ve neşeli bebekler mutlu bebeklerdir. Bu nedenle sallanan bir bebek koltuğunuz mutlaka olmalı. Müzikli olanları bebeğinizi daha çok eğlendireceği için onları tercih edebilirsiniz.

5. İlkyardım malzemeleri: Bebeğinizin olası incinme ve hastalanma durumlarında anında müdahale edebilmenizi sağlayacak ilkyardım malzemeleri mutlaka olmalıdır. İlkyardım dolabınızda olması gereken malzemeler ise termometre, bandaj, altının bağlanmasından kaynaklı kızarıkların tedavisi için merhemler, antibakteriyel merhemler, aspirinsiz sıvı ağrı kesiciler, pamuk ve tropikal losyonlar şeklinde sıralanabilir.

6. Alt değiştirme malzemeleri: Çocuk bezleri, altını temizlemek için ıslak mendiller, kurulamak için pamuk ve peçeteler, pudra

7. Banyo malzemeleri: Yumuşak sabunlar, banyo losyonları, bebek şampuanı, yumuşak havlu ve bornozlar.

8. Beslenme malzemeleri: Her ne kadar bebeğiniz anne sütüyle besleniyor olsa da yine de bazı biberon ve bebek beslenme malzemelerini bebeğiniz için satın almanızda fayda bulunuyor. Zaman zaman hazırlayacağınız mamalar için kullanacağınız biberonlar ve anne sütünü sağıp saklayacağınız malzemeleri alıp kesinlikle evde bulundurmalısınız.

9. Emzik: Özellikle geceleri bebeğinizin emzik kullanması çene rahatsızlıklarının önüne geçiyor.

10. Kıyafetler: Bebeğinizin ihtiyacı olan tulum, zıbın, pijama, bebek elbisesi, çorap ve şapka gibi kıyafetler sıcak tutulması için oldukça önem taşımaktadır. Özellikle bebek kıyafeti seçiminde cildini tahriş etmeyen kumaşlardan üretilenleri tercih edilmelidir. Bebek kıyafeti seçimi

Bir önceki yazımız olan Soğan Alerjisinin Belirtileri ve Önlem Yolları başlıklı makalemizde astım hastalarının soğan alerjisi tedavisi, soğan alerjisi ve soğan alerjisi belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık