Bebeğinizle Sahile Giderken Yanınızda Götürmeniz Gerekenler

1 yıl önce
830 kez görüntülendi

Bebeğinizle Sahile Giderken Yanınızda Götürmeniz Gerekenler

Bebeğinizle Sahile Giderken Yanınızda Götürmeniz Gerekenler

Bebeğinizle birlikte sahile gitmek istiyorsanız kum ve güneş onlar için zararlı olacaktır. Özellikle 6 aydan küçük bebeklerinizi güneşten korumalısınız. Çünkü bu kadar küçük bebeklerin ciltlerinde melanin tam olarak oluşmamıştır ve güneş ciddi yanıklar oluşturabilir. Özellikle güneşin tepede olduğu öğle saatlerinde bebeğinizle denize asla gitmemelisiniz. Eğer gitmek zorundaysanız da yazımızda söyleyeceğimiz 8 önemli önlemi mutlaka almalısınız. İşte size bebeğinizle sahile giderken yanınızda götürmeniz gerekenler.

İlk olarak bebeğinizi güneşten korumak için yanınızda mutlaka şemsiye götürmelisiniz. Çadır tarzı şemsiyeler sizin için en uygunu olacaktır. Bu sayede güneşin doğrudan bebeğinize gelmesini önlemiş olursunuz. Bebeğinizi güneşten koruyacak bir diğer öge de kıyafetlerdir. Küçük bebekler için cildi havalandırmayı sağlayan pamuklu kumaştan üretilmiş bebek kıyafetleri idealdir. Kıyafetlerin tüm cildi kaplaması ancak onları bunaltacak kadar da kapalı olmamasına özen gösterin. Bu sayede açık kalan alanlarda güneş kremi kullanımını da azaltmış olursunuz. Bebeğiniz 6 aydan küçük ise güneş kremi kullanımı zararlı olabileceğinden doktorunuza danışmadan kullanmayın ve doktorunuzun önerdiği ürünü kullanmaya özen gösterin. Daha büyük bebekler için güneş kremi mutlaka kullanmalısınız. Bebeğinizin başına güneş geçmesini önlemek için kulaklarını ve ensesini koruyacak şekilde büyük bir şapka kullanın. Diğer yandan denize sokmak istediğiniz bebeğiniz için yüzme bezi kullanmalısınız. Yüzme bezi bebeğiniz ve sizin için büyük kolaylık olacaktır.

bebeginizle-sahile-giderken-yaninizda-goturmeniz-gerekenler1

Diğer yanınıza almanız gereken bebek eşyaları ise güneşin UV etkisinden bebeğinizin gözünü koruyan kaliteli bir güneş gözlüğü, terlediğinde hasta olmasını önlemek için birkaç kat kıyafet ve kumdan kaynaklı tahrişleri önleyici bebek pudrasıdır. Saydığımız tüm bu malzemeleri yanınıza alarak ve kullanarak bebeğinizle güvenli bir deniz tatili yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar İçin Önemli Vitaminler başlıklı makalemizde kadın sağlığı, kadınlar için önemli vitaminler ve suda eriyen vitaminler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. duygu diyor ki:

    Bizde yarın eşimle plaja gitmeyi planlıyorduk bu sayfa bebeğim için iyi oldu okudum konuları şimdi ona göre hazırıcam bebeğimi artık korkmama gerek yok. 🙂


Yukarı Çık