Bebekler İçin İlk Üç Ayda Almanız Gereken Ürünler

1 yıl önce
560 kez görüntülendi

Bebekler İçin İlk Üç Ayda Almanız Gereken Ürünler

Anne adayları için en heyecan verici an bebeklerini kucaklarına aldıkları andır. O an hiçbir şeye değişilmez mutluluk anıdır. Ancak, bebek bakımı ile ilgili kaygıların da başladığı andır aynı zamanda. Bu nedenle daha doğum gerçekleşmeden evin yeni üyesi için ihtiyaç listeleri yapılır ve alışverişe çıkılır. Bebeğiniz için yapacağınız ilk alışverişi nasıl yapmanız gerektiği ve neler almanız gerektiği soruları ise aklınızı bir hayli meşgul etmektedir. Sizlere verebileceğimiz ilk tavsiye bebeğiniz için yapacağınız ilk alışverişi bebeğinizin ilk üç ay kullanabileceği kadar yapmanızdır. Çünkü bebeğiniz üç ay sonra hızlı bir gelişim yaşayacak ve aldığınız anne-bebek ürünlerinin çoğunu kullanamaz hale gelecektir. Peki, üç aylık anne bebek ürünü alışverişinde ilk etapta neler alınması gerekir?

İlk olarak bebeğinizin taşımaya yarayacak ana kucağı ve bebek arabası gibi ürünlere öncelik vermeniz en doğrusu olacaktır. Diğer yandan bebeğinizle seyehat etmenizi kolaylaştıracak oto koltuklarından mutlaka edinmelisiniz. Çünkü, bebeğinizi doktor gibi önemli yerlere götürürken arabanızla götürmeyi düşünüyorsanız mutlaka gerekli bir ürün. Bebeğinizin diğer ihtiyaçları ise emzik, biberon, mama kabı gibi beslenme ürünleri; kıyafet, battaniye, ayakkabı, çarşaf gibi giyim ürünleri; şampuan, sabun, bebek yağı, ıslak mendil, pudra, bebek bezi gibi temizlik ve bakım ürünleri kategorileri altında sıralanabilmektedir. Bir diğer önemli husus ise bebeğiniz için alacağınız ürünlerin hem uygun fiyatlı hem de kaliteli olmasıdır. Bunun için en etkili yol ise kaliteli markaların yaptığı indirim kampanyalarıdır. Online alışverişte ise indirimler daha fazla yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Beslenmenizi Ruh Halinize Göre Düzenleyin başlıklı makalemizde beslenme hataları neler, beslenme önerileri ve nasıl beslenilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık