İbrahim Saraçoğlu’ndan Zayıflatan Bitkiler

2 yıl önce
3.388 kez görüntülendi

İbrahim Saraçoğlu’ndan Zayıflatan Bitkiler

Kilo vermenin yolu diyet ve spor şeklinde kesin olarak formülize edilebilse de zayıflamaya yardımcı bitkilerin etkileri de yadsınamaz bir gerçektir. Bitki uzmanı olan İbrahim Saraçoğlu’nun reçetelerinden sizler için derlediğimiz zayıflatan bitkiler yazı dizisinin sizlere faydalı olacağı kesin. Ancak bu bitkilerin mutlaka dozunda ve bilinçli kullanılması gerekiyor. İşte İbrahim Saraçoğlu’ndan Zayıflatan Bitkiler

Atkuyruğu

Atkuyruğu bitkisi iki özelliği nedeniyle zayıflatan bitkiler kategorisinde yer almaktadır. Bunlardan ilki idrar söktürmesi dolayısıyla fazladan şişlikleri vücuttan atması, diğeri ise yağ yakma özelliği sayesinde incelme sağlamasıdır.

Biberiye

Biberiye bitkisi zayıflatma özelliğinin yanında sindirim sistemini düzenleme, kan dolaşımını hızlandırma ve cildi sıkılaştırma özelliğine de sahip olduğu için bu bitkiden çoklu fayda sağlamak mümkün.

Maydanoz

Maydanoz metabolizma hızını arttırmak suretiyle etkili olarak zayıflama sağlamaktadır. Bunun yanında maydanoz suyunun ödem attırıcı özelliği de bulunmaktadır.

Adaçayı

Adaçayının iştah kesici etkisi kilo vermeyi sağlamaktadır. Yemeklerinizde adaçayını baharat olarak ya da çay olarak tüketmeniz mümkündür.  

Tere

İçeriğinde birden çok vitamin bulunan tere vücutta biriken yağları yakmada önemli bir rol oynar.

zayiflatan-bitkiler

Diğer Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler

Diğer zayıflatan bitkiler civanperçemi, sinemaki, balık otu, fesleğen, kekik, funda yaprağı, mate yaprağı, yeşil çay, tarçın ve ısırgan otudur. Her bitkinin zayıflamaya yardım etme mekanizması farklı olmasına rağmen, bitkileri bilinçsizce tüketmek tehlikelidir. Ancak çay olarak 1 bardak bitki çayı kimseye zarar vermiyeceği için ilk bir bardakla başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Elidor Miss Turkey 2014’te Çalan Şarkı başlıklı makalemizde amine gülşe, elidor miss turkey 2014 ve elidor miss turkey 2014te çalan şarkı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık