Hamilelik Sürecinde Anneler ve Bebekler

2 yıl önce
1.515 kez görüntülendi

Hamilelik Sürecinde Anneler ve Bebekler

Hamilelik Sürecinde Anneler ve Bebekler

Hamilelik süreci anne ve baba adayları için oldukça heyecanlı ve bir o kadar da hayatı değiştiren bir süreçtir. Tabii, bu süreci biyolojik anlamda da yaşadıkları için anne adaylarının hayatı bu süreçte daha da değişmekte, çoğu hamile bayan nasıl davranacağını çoğu kez bilemeyebilmektedir. Bu durumu düşünerek konuyla ilgili yapılan araştırmaları da göz önünde bulundurarak annelerin hamilelik sürecinde nasıl davranacaklarına dair birkaç ipucu vermeyi uygun gördük.

Öncelikle anne adaylarının beslenmelerine oldukça dikkat etmeleri gerekmektedir. Daha vitaminli ve daha besleyici yiyecekler yenmesi bebeğin normal gelişim sürecinde size oldukça yardımcı olacaktır. Bebeğinizin daha sağlıklı olması için iyi beslenmenin şart olduğu ise anne adaylarının aklından hiç çıkmamalıdır. Ancak, bilinenin aksine aşırı yemek yeyip aşırı kilo almak da o kadar sağlıklı değildir. Bu nedenle hem annenin hem de bebeğin sağlığı için dengeler iyi sağlanmalıdır. Beslenme dışında zararlı yiyeceklerin de tüketilmemesi gerekir. Örneğin, sigara içilmemeli, içki tüketilmemeli, aşırı karbonhidratlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Hamile bayanların dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise bebeklerin psikolojik gelişimini de desteklemeleri gerektiğidir. Bunun için evde kavgalardan uzak durulmalı, bebekle her daim konuşulmalı, iletişim sağlayıcı dokunuş ve ses tonu sıkça kullanılmalıdır. Son araştırmalar da bebeğiyle iletişim kuran annelerin çocuklarının doğumdan sonra daha uysal ve daha zeki olduklarını doğrulamaktadır. Hatta bebekler anlamaz gerek yok düşüncesinden kurtulunup aile bireyleri dahi anne karnındaki bebeğe tanıtılmaya başlanmalıdır.

Bir sonraki yazılarımızda bu konularada yer vericez.

anne bebek, çoçuk sağlığı, çoçuk gelişimi, bebek gelişimi, hamilelikte yapılması gerekenler

Bir önceki yazımız olan Bahar Detoksu Diyet Önerisi başlıklı makalemizde Bahar detoksu, bahar detoksu diyet önerisi ve bahar detoksu yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık