Başarılı Bir Diyet İçin 5 Strateji

1 yıl önce
Başarılı Bir Diyet İçin 5 Strateji için yorumlar kapalı
495 kez görüntülendi

Başarılı Bir Diyet İçin 5 Strateji

Başarılı Bir Diyet İçin 5 Strateji

Hayatınızda kaç kez bir diyete başlayıp birkaç hafta ya da birkaç gün sonra bıraktınız? Birçoğumuz için bu durum sıklıkla yapılmaktadır. Maalesef birçok kişi diyet konusunda başla-bitir sendromuna yakalanmış durumdadır. Bir diyet programında doğru ve size en uygun programa karar verip sonuna kadar gitmek başarı açısından en iyi yöntemdir. İstediğiniz kiloları vermek, en önemlisi de bu kiloların kalıcı olarak verilmesini sağlamak için diyet konusunda kararlı olmak gerekir. Ancak bu kararlılığın sağlanması sonucunda kilo vermenin garantilenmesi için başarılı bir diyet için 5 strateji isimli yazımızı okumalısınız.

Bu yazımız sayesinde hem başla-bitir sendromundan hem de bir türlü kilo verememe probleminden kurtulabilirsiniz.

1. Acı Çekmeyi Kabullenin

Kilo vermek için eğer belli bir seviyede fiziksel ve duygusal acı çekmek gerekmeseydi, herkes bu konuda başarılı olabilirdi. Birçok insan girişimde bulundukları her diyette neredeyse başarısız olmaktadır. Diyet ürünleri satan şirketler, doktorlar ve bu konuda çalışan tüm insanlar bir diyetin başarılı olabilmesinin ana şartının biraz acı çekmek olduğunun bilincindedir. Bu nedenle de kilo vermek ve fit olmak istiyorsanız bir miktar acı çekmeyi kabullenmeniz gerekiyor.

2. Bahaneler Uydurmaya Son Verin

Birçok kişi benim vücut yapım böyle, benim kalıtsal olarak fazla kilolu bir yapım var ya da çok yemiyorum ama ne yesem yarıyor şeklinde bahaneler uydurmakta ve yeterince diyet ya da egzersiz yapmaktan kaçınmaktadır. Şunu unutmayın ki, herkes doğru beslenme ve egzersizle kilo verebilir. Bu nedenle ilk olarak aklınızdaki bahanelerden kurtulmanız ve bahaneler uydurmaya son vermeniz gerekmektedir. Bahanelerinizden kurtulduğunuzda kilo vermenin sizin için daha kolay olduğunu göreceksiniz.

3. Kendinizi Diyete Adayın

Kendinizi diyete adayarak % 100 bağlılıkla hayatınıza devam etmeniz sizi başarıya götürecek en önemli konudur. Diyete bağlılığınızı bir yaşam şekline dönüştürmeniz ise sadece diyet yaptığınız zamanlarda kilo vermenizi sağlamayacak bunun yanında da yaşam boyu verdiğiniz kiloları tekrar geri almamanıza da yarayacaktır.

4. Kendinize Olan Güveninizi Benimseyin

Fazla kilolardan kurtulmanın en önemli başlangıcı kendinize olan güveninizdir. Kendinize güvenerek ben bu işi başarabilirim demeniz zaten işin yarısını çözmeniz anlamına gelmektedir. Bu nedenle diyetinizde başarılı olmanız ve istenilen ideal kiloya kavuşmanız için kendinize olan güveninizi ön plana çıkarmanız şart.

5. Diyetlerin İşe Yaramadığını İddia Etmekten Vazgeçin

Kilo vermek isteyenlerin dünyada en sık söyledikleri yalan diyetlerin işe yaramadıkları yönündedir. Ayrıca, bu iddiaları kilo vermeyi sağlayıcı ilaçları üreten ve piyasaya süren kuruluşlar da yapmaktadır. Ancak bu yaklaşım oldukça yanlıştır. İşe yaramayan diyet yoktur. Ancak diyeti kendi yaşam standardınıza göre seçmeniz ve tam bir bağlılıkla yapmanız gerekir. Bu nedenle de diyetlerin işe yaramadığı fikrini aklınızdan silmeniz sizi başarıya bir adım daha yaklaştırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yükselen Terazi Burcunun Özellikleri başlıklı makalemizde Yükselen burç, yükselen burcu terazi olanlar ve yükselen terazi burcu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık