Okula Gidenlerin Uygulayacağı Kolay Diyetler

1 yıl önce
Okula Gidenlerin Uygulayacağı Kolay Diyetler için yorumlar kapalı
430 kez görüntülendi

Okula Gidenlerin Uygulayacağı Kolay Diyetler

Günün büyük bir kısmını okulda geçiren gençlerin diyet yapması oldukça zor olmaktadır. Bunun nedeni ise okulda kendilerine uygun yiyecekleri bulamamalarından ve öğün saatlerini ayarlayamamaktan kaynaklanmaktadır. Diğer yandan beyin olarak sürekli bir aktivite yaşandığından tüketilecek yiyecekler de ona göre ayarlanmalıdır. Ancak okula gidenlerin uygulayacağı kolay diyetler de bulunmaktadır. Bu diyetleri sizler için derledik. Keyifli okumalar.

okula-gidenlerin-uygulayacagi-kolay-diyetler

Mısır Gevreği Diyeti

Özellikle yurtta kalanlar için oldukça pratik bir diyet olup, hem lif hem de içerdiği meyveler sayesinde de oldukça besleyici bir diyettir. Mısır gevreği kilo verirken sağlık açısından sizi bir riske sokmayacaktır. Ayrıca yulaflı çeşitleri lif açısından da vücudu desteklemektedir. Son önerimiz bu diyetin kesinlikle yeşil sebzeler ve salatalarla desteklenmesi gerekliliğidir.

1500 Kalori Diyeti

Günde 1500 kalori alma esasına dayalı bu diyet egzersizlerle birleştirildiğinde güzel bir kilo verdiricidir. Sözü edilen kalori miktarının 500 kalorisi kahvaltıda, 400 kalorisi öğle yemeğinde, 300 kalorisi ise akşam yemeğinde alınmalıdır. Geriye kalan 300 kalori ise öğün aralarındaki atıştırmalarınız için kullanılmalıdır. Diyette tüketeceğiniz yiyecekler ise lif, vitamin, mineral, kalori ve protein anlamında dengeli olmalıdır.

Kalori Bırakma Diyeti 

Bu diyet üniversite öğrencileri için çok uygundur. Diyetin tek kuralı vardır kalorili işlenmiş gıdaları tüketmek yerine süt ürünleri, sebze-meyve ve protein ürünleri tüketmek şeklindedir.

okula-gidenlerin-uygulayacagi-kolay-diyetler

Bir önceki yazımız olan Koç Burcu Kadınlarına Stil Önerileri başlıklı makalemizde burca göre stil önerileri, koç burcu kadınlarına stil önerileri ve koç kadını nasıl giyinmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık