Hamilelikte Oluşan Karın Sarkmalarını Önleme Yöntemleri

2 yıl önce
702 kez görüntülendi

Hamilelikte Oluşan Karın Sarkmalarını Önleme Yöntemleri

Hamilelikte Oluşan Karın Sarkmalarını Önleme Yöntemleri

Anne adayları için hamilelik süreci yeni bir bebeğin gelişine hazırlık dönemi olduğundan oldukça heyecan verici olmakla birlikte, bir o kadar da endişe vericidir. Anne adaylarının en çok korktuğu konulardan bir tanesi de doğum sırasında alınan kilolardan ve bebeğin gelişiminden kaynaklı vücud deformasyonlarıdır. Özellikle karın sarkmaları dikkat edilmediği takdirde kalıcı olarak bozukluklar yaratabilmektedir. Bu durumda da cerrahi müdahale şart olmaktadır. Ancak, dikkat edeceğiniz birkaç basit ama etkili kural ile cerrahi müdehaleye gerek kalmadan karın sarkmalarını önlemek mümkündür. Peki, nedir bu hamilelikte oluşan karın sarkmalarını önleme yöntemleri?

hamilelikte-karin-sarkmalarini-onleme-yontemleri

Öncelikle hamilelik sırasında karın bölgenizde oluşacak sarkmaları önlemenin yolu kilonuzun hamilelik öncesi ideal olmasından geçmektedir. Öyle ki, hamile kadığınızda kilolu iseniz zaten kilodan dolayı yaşayacağınız sarkmaya bir de hamilelik nedeniyle oluşan sarkmalar eklenecek ve bu nedenle sarkmalar daha ciddi boyutlara ulaşacaktır. Diğer yandan, hamilelik boyunca sıvı dengenizi korumaya çalışmalısınız. Bu sayede cildinizin nem dengesini de koruyup sarkma ve çatlamaların önüne geçebilirsiniz. Son olarak hamilelik boyunca düzenli egzersizler yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu sayede hem kilo kontrolü yapacak hem de karın kaslarınızı güçlendirerek sarkmaların önüne geçebileceksiniz. Ayrıca, yapacağınız egzersizlerin hamilelik sonrası karın kaslarınızın daha kısa sürede toparlanmasına da faydası dokunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tavuk İskender Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Evde Tavuk İskender Nasıl Yapılır, İskender Nasıl Yapılır ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık