Küçük Alanları Kullanışlı Hale Getirecek Dikey Yatak Odaları

5 yıl önce
3.088 kez görüntülendi

Küçük Alanları Kullanışlı Hale Getirecek Dikey Yatak Odaları

Şimdi oturduğunuz evden daha küçük bir eve taşındığınızda iyi tasarımlar sizlere çok yardımcı olacaktır. Avrupa’da çok uzun süreden beri var olan dikey yerleşimli tasarımlara yavaş yavaş ülkemizde de bazı tasarımcılar koleksiyonlarında yer vermeye başlanmıştır. Üstelik bu tarz tasarımları özel mobilya yapan tasarımcılara yaptırabilirsiniz. Eğer evinizde yer kaplamayan ancak fonksiyonel tasarımlar arıyorsanız dikey yatak odaları tam size göre. Özel olarak yaptırmak istiyorsanız sizlere fikir verecek birkaç tasarımı görüşlerinize sunuyoruz. İşte küçük alanları kullanışlı hale getirecek dikey yatak odaları;

 

Resimde gördüğünüz tasarımda kaydırmalı yatakların üzerinde odanın zemini yükselmekte ve üzerine diğer eşyalar yerleştirilerek yer tasarrufu sağlanmaktadır. Yatma zamanı geldiğinde yatakları açıp işiniz bittikten sonra ortadan kaldırabilir böylece daha fazla kullanım alanı yaratabilirsiniz.

Bu tasarım biraz klinik havası taşısa da iki tek kişilik ve bir de çekmeli çift kişilik yatağa sahip olduğu için oldukça kullanışlı bir tasarım. Küçük bir tek odalı eviniz varsa ve çocuklarınızla birlikte yatak odası çözümü arıyorsanız bu tasarım sizin için ideal. Diğer yandan bu tasarımı çocuklu misafirleriniz için misafir odanızda da tercih ederek yerden tasarruf edebilirsiniz. Diğer yatay yatak odası fikirleri için fotoğraf galerimizi aşağıdan inceleyin.

 

 

Bir önceki yazımız olan Evde Hoş Kokulu Oda Parfümleri Yapın başlıklı makalemizde doğal parfüm nasıl yapılır, evde oda parfümü tarifi ve evde parfüm yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. eren diyor ki:

    Süper yatak odaları bunları bizde oğluma yeni yatak odası alcaktık böye alcaz artık.


Yukarı Çık