Büyük Bedenli Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

1 yıl önce
2.033 kez görüntülendi

Büyük Bedenli Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Büyük bedenli bayanların en çok şikayet ettiği konulardan biri de kendilerine uygun kıyafet seçimi yaparken uygun kombinasyonun sağlanamaması. Peki, bu sorun nasıl aşılır?

Bol kıyafetlerden uzak durmak

Kilolu bayanların en çok yaptığı giyim hatalarından biri de fazla kiloları bol kıyafetlerin altına saklamak. Bu, daha iri ve bakımsız görünmeye sebep olabiliyor. Kilolu bayanlar vücut hatlarını gösteren giysiler giymekten çekinmemeli.

Seçilecek kıyafetlerde denge unsuruna dikkat etmek ayrıca önemli. Üst dar ise alt bol, alt dar ise üst bol olmasına dikkat etmekte yarar var. Yüksek ve ince topuklu ayakkabılar giyilebilir. İnce topuklu ayakkabılarla rahat edemeyen bayanlar, daha kalın topuklu rahat yüksek ayakkabı bulabilirler. Daha iyi bir görünüm için duruşa dikkat etmek ve dik yürümek de dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta.

V yakalı giysiler tercih edilmeli

Üst kısmı toplu olan bayanlar, hafifçe bele oturan ve genişçe V yakası olan bir kazak veya hırka seçebilir. Bu seçim, vücudun üst bölümünü ve boynu daha uzun göstermek açısından uygun olacak. Bunun yanı sıra V yaka dikkati dekolteye toplamak konusunda da yardımcı olacak. Uzun ve yüksek belli pantolon seçimleri kalçaya doğru takılacak ince kemer ile iyi bir uyum sağlayabilir.  Vücudun üst kısmından başlayıp  vücuda oturup aşağıya doğru genişleyen biçimler, vücut kıvrımlarının istenen şekilde görünmesini sağladığı gibi, kalçaları ve karnı gizlemeye de yardımcı olur.

Her bedenin vazgeçilmezi siyah

Siyah renk tüm bedenlerin vazgeçilmezi olarak kullanılıyor. Siyah renk giyilecek her giysi birkaç kilo ince görünmeye yardım etmek açısından son derece başarılı olacaktır. Baştan aşağıya bir renk  kıyafet giymektense kıyafete kontrast bir ton katarak daha ince görünmeyi sağlamak daha etkili olacak. Canlı renkte bir ceketle kıyafeti tamamlamak iyi bir yol olabilir.

Hafif, yumuşak dokular seçmek

Katı, sert ve ağır dokular veya detaylardan uzak durulması da bir diğer husus. Bu noktada yapılacak en iyi seçim; hafif, yumuşak, dökümlü dokuları tercih etmek olacak. İnce çizgiler de kıvrımları ideal boyuta getirmek açısından başarılı. Bunların yanı sıra gösterişli aksesuarları, hacimli saç modellerini seçmek de etkili olacak.

2014 Büyük Beden Bayan Elbise Modelleri

Bir önceki yazımız olan Bayanların Yanlış Kullandığı 7 Ürün başlıklı makalemizde doğru şampuan kullanımı, maskara nasıl kullanılır ve oje nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık