Bayanların Yanlış Kullandığı 7 Ürün

Bayanların Yanlış Kullandığı 7 Ürün

Bayanlar, her gün kullandığınız, hayatınızın bir parçası olan bu ürünleri gerçekten doğru ve verimli kullandığınızı düşünüyor musunuz?

Kullanım sırasında gözden kaçırmış olabileceğiniz bazı noktalar olabilir. İşte her gün sıklıkla kullandığınız ürünleri doğru kullanmanızı sağlayacak öneriler…

1-Saç kurutma makinesini doğrudan saç derinize ya da fırçanın üzerine tutmak saçınızı daha hızlı kurutmayı sağlamayacağı gibi saçınıza ciddi anlamda zarar verebilir.  Hatta saçınızın elektriklenmesine desebep olabilir. Saçınızı kuruturkensaç kurutma makinesini saçınızdan en azından 3-4 parmak uzakta tutmanızda ve aşırı ısınmayı önlemek için makineyi hareket ettirmenizde fayda var.

2-Satın aldığınız akışkan kıvamlı birçok üründe kullanmadan önce çalkalamak gerektiği yazsa da oje için bu durumun geçerli olmayacağını bilmelisiniz. Şişeyi sallamak yerine oje şişesinizi avucunuz içinde yuvarlamanız daha iyi olacak.

3-Maskara kullanırken maskaranın çubuğunu, şişesine batırıp çıkarmaktan vazgeçmelisiniz. Böyle yaparak içeri oksijen ve dolayısıyla bakteri girmesini sağlarsınız. Gözünüzün enfeksiyon kapmasını istemiyorsanız çubuğu çıkarmadan önce çevirerek açın ve birikim olmasını önlemek için de fazlalığı mutlaka alın.

4-Saç maşası kullanırken eğer saçınızdan duman çıktığını görüyorsanız muhtemelen saç maşasının sıcaklığı çok fazla olabilir. Sıcaklığı en az dereceye ayarlayabilir ve en iyi sonuçlar elde etmek için saç maşasını bölümler halinde kullanabilirsiniz.

5-Saç fırçanızı duş esnasında düğümlenen, ıslak saçlarınızı çözmek için mi kullanıyorsunuz? Fırçayı düğümlenen saçınızı açmak için sertçe kullandığınız takdirde, saçınıza zarar vermeniz kaçınılmaz olacaktır. Önce parmaklarınızı tarak gibi kullanarak saçlarınızı açmaya bakın. Daha sonra fırça ile uçlardan başlayarak saçınızı rahatlıkla tarayabilirsiniz.

6- Daha sağlıklı ve bakımlı bir yüz için kullandığınız yüz serumlarından daha fazla faydalanmak istiyorsanız yüz serumunuzu güneş ışığına maruz bırakmamaya özen göstermelisiniz. Yüz serumundan maksimum fayda sağlamak istiyorsanız uygulamak için en uygun vaktin gece olduğunu unutmayın.

7-Doğru şampuan kullanımı da yeterince üzerinde durulmayan konulardan bir diğeri…

Tüm şampuan şişelerinde kullanım talimatı basitçe yazar: yıka, durula, gerekirse tekrarla. Peki, işlem sadece bu kadar mı? Yıkamaya başlamadan önce, saçlarınızın tamamen ıslandığına emin olmanız büyük önem taşıyor. Şampuanı saç diplerinize uygulamanız  ve masaj yapar gibi ovalamanız dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta. Son olarak da saçınızı iyi bir şekilde durulamanız gerekiyor. Şampuanı saçınıza azar azar uygulamanızda fayda var. Saçı yıkarken bol şampuan kullanmak daha iyi olur düşüncesi son derece yanlış bir düşüncedir. Bir fındık tanesi kadar şampuan saçınız için en ideal ölçüdür.İyi sonuç almak için 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Yüz Kırışıklıkları Orta Yaşlardaki Bayanların Kabusu başlıklı makalemizde kırışıklar nasıl önlenir, yüz estetikleri ve yüz germe ameliyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık