Bayanların Kaçınması Gereken Stil Yanlışları

2 yıl önce
1.897 kez görüntülendi

Bayanların Kaçınması Gereken Stil Yanlışları

Yanlış giyim tercihleri ile şıklıktan uzak olmak, son derece kolay hale geldi. Bayanların benimsediği yanlış bir stil veya yanlış aksesuar kullanımı komik ve garip bir görüntüye neden olabiliyor.

Stil sahibi olmak isteyen ve sürekli şık görünmek isteyen bayanların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar var.

Bayanların kaçınması gereken stil yanlışları neler?

Tayt, pantolon gibi kullanılmamalı

Son yıllarda bayanların giyim tercihlerinde önemli bir yere sahip olan taytları, uzun kazaklar, kısa elbiseler ve uzun botlar ile giymek harika bir görünüm elde atmak açısından önemli bir husus. Modaya uygun diyerek taytların kısa bluzlar ile kullanılması, kalçaları ve arka tarafı yeterince kapatmadığı için kötü bir görüntüye neden olabilir. Bu yüzden tayt giyecek bayanların üst kısım için kısa kıyafetleri tercih etmemesi gerekiyor. Tayt giymekten vazgeçemeyen bayanlar, kalçalarını kapatacak uzun üstlerle giymeye dikkat etmeli.

Çok aksesuar kullanılmamalı

Doğru aksesuarların doğru kıyafetler ile kullanıldığında verdiği etkiyi bilmeyen bayan yoktur. Doğru kullanılan aksesuarlar, sıradan bir giysiyi, çekici bir hale getirebileceği gibi, abartılı aksesuarları kullanmak da ters bir etkiye sebep olabilir. Giyilen şık bir kıyafete takılacak gereğinden fazla aksesuar, itici bir görünüme neden olabilir. Bu durumu önlemek adına, evden çıkarken önce aynaya bakarak fazlalıklardan kurtulmak önem taşıyor. Sade ve göz yormayan bir görüntü, her zaman daha çekici ve şık olmayı sağlar. Ayrıca 2014 mini etek modellerine göz atabilirsiniz.

Yoğun desen kullanımından kaçınılmalı

Kıyafetler ile birlikte çok fazla aksesuar kullanmak gibi, fazla ve farklı desenleri tercih etmek de, göz yoran bir görüntü yaratabilir. Desenli kıyafetleri tercih edecek bayanların desenli giysileri düz bir parçayla kullanmaya dikkat etmesi gerekiyor. Üstüne desenli bir bluz giymeyi düşünen bayanların pantolon ve etek seçimini düz ve tek renk olarak seçmesi çık görünüm için faydalı olacak. 2014 uzun abiye modellerinede bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Fazla rahat giysiler seçilmemeli

Evde ne tür giysilerin tercih edileceği pek sorun değil. Fakat dışarı çıkarken, evde sıklıkla tercih edilen rahat kıyafetleri bir kenara bırakmaktan kaçınmak gerekiyor. Bir kot pantolon, bol kazak ve lastik ayakkabılar bile üzerinizde eşofman ve eskimiş bir t-shirtten çok daha iyi durabilir.

Bütün bu giyim yanlışlarından kaçınıp, kendi stilinizi oluşturduğunuz müddetçe her zaman bulunduğunuz ortamdaki en şık ve çekici kadın olmamanız için hiçbir geçerli neden olmayacak.

 

Bir önceki yazımız olan Dikkat Etmeniz Gereken Dekorasyon Hataları başlıklı makalemizde dekorasyon, dikkat edilmesi gereken dekorasyon hataları ve en çok yapılan dekorasyon hataları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık