Bayanlar İçin Uygun ve Yararlı Spor Türleri

1 yıl önce
501 kez görüntülendi

Bayanlar İçin Uygun ve Yararlı Spor Türleri

Spor erkek olsun kadın olsun herkesin hayatının bir parçası haline getirmesi gereken bir sağlıklı yaşam şeklidir. Ancak, erkekler ve kadınların yapacağı sporlar her zaman ortak olmayabilmektedir. Bu durum erkek ve kadının fiziksel, sosyal ve duyusal yapısının bir olmamasından kaynaklanmaktadır. Hal böyle olunca bazı spor türlerinin kadınlar için daha uygun olması normaldir. Bayanlar için uygun ve yararlı spor türlerini bilmek bayanların daha doğru bir spor yaşamına sahip olmaları açısından da oldukça önem taşımaktadır.

Tenis: Daha feminen bir spor dalı olan tenis bayanların iskelet, beden ve kemik sağlığını da geliştirdiği ve koruduğu için kadınlar için ideal spor türlerindendir.

Yürüyüş: Bayanların korkulu rüyası olan selülitler ve sarkmalar düşünüldüğünde en fazla önerebileceğimiz spor türü tabii ki de yürüyüştür. Bacaklarınızı sıkılaştırıp selülitlerden kurtulmak için düzenli ve tempolu yürüyüşleri tercih etmenizde fayda bulunuyor.

Mekik: Özellikle doğum sonrası karın sarkmaları için mekik çekme gibi spor hareketleri sıkça uygulanmalıdır.

Vücut Geliştirme Hareketleri: Her ne kadar erkekler tarafından daha çok tercih edilen bir spor türü olsa da, vücut geliştirme hareketleri kadınlar için de sayısız yarar sağlamaktadır. Örneğin, kol sarkmaları için dambllarla yapılacak vücut geliştirme hareketleri birebir çare olacaktır.

Plates: Plates deyince sadece bayanların akla geldiğini bilmeyen yoktur sanırım. Bu sporu yaparak zayıf kaslarınızı güçlendirebilir ve kilo verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İki Bomba Dizi Bu Akşam Çakışacak başlıklı makalemizde iki dizi çakışıyor, Kiraz Mevsimi ve Kiraz Mevsimi 9. bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık