Saç Dökülmesi Problemini Çözen Lavanta Kürü

5 yıl önce
1.487 kez görüntülendi

Saç Dökülmesi Problemini Çözen Lavanta Kürü

Kış aylarını yaşadığımız şu günler aslında saç dökülmesinin de en çok rastlandığı dönemlerdir. Bilindiği gibi kış şartları cildimizin kurumasına neden olur. Aynı şekilde saç derisi de kış koşullarında kurumalar gösterir. Hal böyle olunca da saç dökülmesi problemi ortaya çıkar. Can sıkıcı bir sağlık problemi olan saç dökülmesinin acil olarak önlenmesi gerekmektedir. Çünkü saçlarınızı korumak döküldükten sonra yerine getirmekten çok daha zor bir iştir. Düzenli olarak uygulayacağınız lavanta kürü ise bu problemi kökünden çözmek için oldukça etkili bir yöntemdir.

Lavanta Kürünün Hazırlanışı

İlk olarak bir tencereye yarın tencere kadar su koymanız gerekmektedir. Koyduğunuz su kaynarken içine bir miktar lavanta ekleyin. 5 dk bu şekilde yüksek sıcaklıkta demlemeye tabi tuttuğunuz kürü ılıkken süzün.

Saçlara Uygulanışı

Eğer saçlarınız kirli ise ilk olarak saçlarınızın temizlenmesi için yıkayın. Temiz ise direk kürü uygulamaya geçebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı bu kür ile masaj yaparak yıkayın ve kürün etki etmesi için yarım saat bekleyin. Lavanta Kürü uygulanmış saçınızı yarım saatin sonunda duru su ile yıkayın. Bu uygulamayı her saçınızı yıkayışınızda düzenli olarak yapın.

Bir önceki yazımız olan Ev Mantısı Tarifi başlıklı makalemizde Ev Mantısı Nasıl yapılır, Ev Mantısı Tarifi ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Saç Dökülmesi Problemini Çözen Lavanta Kürü Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. fatma diyor ki:

    biz kadınlar modaya bayılırız


Yukarı Çık