Kalça Bölgesini Zayıflatma Yöntemleri

2 yıl önce
1.024 kez görüntülendi

Kalça Bölgesini Zayıflatma Yöntemleri

Kalçalarınızın genişliği ve büyüklüğünden şikâyet ediyor ve giydiğiniz elbiseler üzeriniz tam olmuyor mu? O zaman harekete geçme zamanı gelmiş demektir. Ancak ilk başta bunun sabır isteyen bir yol olacağını belirtmek isteriz. Çünkü özellikle bayanlarda kalça inceltme egzersizleri düzenli ve sabırlı bir şekilde yapılmadığı zaman hemen eski istemediğiniz hale döner. Bu yüzden zorlu ancak sonunda kusursuz kalçalara sahip olmamızı sağlayacak bu yolda, her ayrıntıyı anlatarak size yardımcı olacağız.

Kalça İnceltme Yöntemleri

Öncelikle kalçaların büyüklüğü şüphesiz ki orada olan fazla yağlardan kaynaklanmaktadır. Yani kalça inceltme yolundaki ilk adımımız fazla olan yağları eritmek olacaktır. Peki, bunu nasıl yapacağız? Uygulanacak olan daha kolay kardio egzersizleri ile bu işe başlamak mümkündür. Bunu spor salonlarında yapabileceğiniz gibi evde de kolay teknikler sayesinde başarabilirsiniz. Sizler için vereceğimiz ilk egzersiz örneği de şudur. Bacaklarınızı yanlamasına uzatın. Altta kalan bacağınızı 90 derece bükün ve üstte kalan bacağınızı da yukarı aşağı kaldırma suretiyle oynatın. Bu hareketi diğer tarafa dönerek öbür bacağa da uygulayın. Yapacağınız bu hareketle hem kalçalarınızın iç ve dış kısmının sarkık olmasını engellemiş hem de sıkı bir bacağa sahip olma yolunda ilerlemiş olursunuz. Bu hareketler ise bir hafta sürecinde her gün üçer defa yapılmalıdır. Bu egzersizimizi takip edecek olan bir diğer egzersizi de anlatalım.  Emekleme pozisyonunda durup, bacağımızın birini dizlerimizden sabit olarak yere koyup diğer bacağımızı da yukarı aşağı kaldırmaya başlıyoruz. Yapacağınız bu hareket ise kalça bölgemizi inceltmekle birlikte selülitlerden de kurtulmamıza yardımcı olacaktır. Aynı şekilde diğer egzersiz ile birlikte bu egzersizi yapmak sizlere yardımcı olacaktır.

Kalça Bölgesi Eritme – Zayıflatma Hareketleri

Kalça inceltme konusunda birçok egzersiz bulunmakta ve bu egzersizlerle birlikte incelme sağlanmaktadır. Ancak tek başına egzersiz hiçbirşey ifade etmez. Onunla birlikte yapılan diyetler sizlere iyi bir sonuç verecektir. İyi bir diyet uygulamak, sağlıklı beslenmek ve gün içerisinde yapacağınız bu destekçi egzersizler daha fit bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Diğer yandan kalçalarınızdan kurtulmak yapılan tıbbi işlemler sayesinde de mümkündür. Ancak tam anlamıyla kalça zayıflığını göz önünüzde bulundurduğunuzda tüm bu maddeleri birlikte kullanalarak sabırlı bir şekilde davranmakla birlikte istediğiniz sonucu elde edeceğinize eminiz. Sağlıklı beslenerek kilo vermek zayıflama yöntemleride bunların arasındadır.

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde bakım, cilt ve cilt bakım maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık