Kadınlarda Sık Görülen Hipertroidizm Nedir?

1 yıl önce
Kadınlarda Sık Görülen Hipertroidizm Nedir? için yorumlar kapalı
438 kez görüntülendi

Kadınlarda Sık Görülen Hipertroidizm Nedir?

Kadınlarda çok sık görülen hastalıklardan bir tanesi de hipertroidizm yani yüksek troid hastalığıdır. Daha açıklayıcı bilgi vermek gerekirse troid bezlerinin fazla çalışması sonucu oluşan bir rahatsızlıktır. Troid bezlerinin fazla çalışması sonucu T3 ve T4 isimli hormonların fazla salgılanması söz konusu olmaktadır. Bunun sonucunda da bezin büyümesi sonucu guatr, nödül ve gözlerde irileşip dışarı doğru fırlama gibi belirtiler görülmektedir.

Kadınlarda sık görülen hipertroidizm nedir sorusuna bu şekilde kısaca cevap verdikten sonra kadınlarda bu hastalığın neden çok önemli olduğundan bahsetmek çok yerinde olacaktır. Hastalığın akut olarak ve sağlıklı yaşam kalitesi üzerine verdiği rahatsızlığının yanında bebek sahibi olma konusunda da belirleyici olmaktadır. Çünkü bebek sahibi olmadan önce tedavi edilmeyen hipertroid ciddi sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunları düşük riski, ölü doğum, erken doğum ve bebeğin normale göre çok küçük doğması şeklinde sıralayabiliriz. Bu nedenle bu tip sorunları olanların kesinlikle doktora başvurması ve uygun tedavi yöntemi ile tedavi edilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Paramparça 16. Bölüm 16 Mart Pazartesi başlıklı makalemizde paramparça 16. bölüm, paramparça 16. bölüm fragmanı ve paramparça 16. bölüm full izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık