Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

5 yıl önce
1.641 kez görüntülendi

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

Çocuk odası dekorasyonu için öneriler

Çocuğunuz için yeni bir oda hazırlamayı ya da var olan odanın görünümünü değiştirmek istiyorsanız bazı noktalarda dikkat etmenizde fayda var. Çocuk odalarının en önemli eşyalarından biri olan çocuk mobilyalarını seçerken bazı önerileri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çocuk odası dekorasyonu için tavsiyelerde bulunacağız.

Çocuğunuz artık etrafında olup bitenleri idrak edecek yaştaysa mobilya satın almaya giderken onu da yanınızda götürmeniz iyi bir adım olacak. Birbirinden güzel mobilyaları gören çocuğunuz sırf güzel diye bazı tercihlerde diretebilir. Çocuğunuz eğlenceli, renkli gördüğü fakat işlevsel ve güvenli olmayan eşyalar beğendiğinde ona “hayır” demeyi bilin.

çocuk-odası-dekorasyonu-nasıl-olmalı

Çocuğunuzun odası için alışveriş yapmadan önce hangi mobilya parçalarını satın alacağınızı belirlemenizde fayda var. Seçilen ürünler oda ölçülerine uygun olmayabilir ve belirlediğiniz bütçenin çok yukarısında  olabilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için bütçenizi netleştirin, mobilyanın konacağı alanın ölçüsünü alın ve odanın şeklini kağıda çizin. Bu şekilde dekorasyon için daha faydalı olur.

Çocuk odası için  uygun olabilecek renkleri belirleyin. Var olan mobilya parçaları ve yeni satın alacaklarınızla uyumlu olup olamayacağını düşünün.

Çocuk odasının kolaylıkla kirlenebileceğini düşünerek temizlemesi kolay ürünleri tercih edin. Odaya koltuk, sandalye alırken üzerinde çıkarılabilen ve kolaylıkla yıkanabilen kumaşlı ürünleri almayı tercih edin. Böylece kılıfları sıkça yıkayabilirsiniz.

Kaliteli mobilyaları satın almaya özen gösterimenizde fayda var. Çocuklarınızın yatak ve sandalye gibi ürünlerin üzerinde zıplama, atlama gibi davranışları olduğunu hesaba katarak hareket edin. Yatak ve sandalye seçimlerinde sağlamlığa özellikle dikkat edin.

Çocuklar, kendi ölçülerinde yapılmış sandalye, koltuk, masa gibi eşyalarla kendilerini yetişkin ve özel hisseder. Çocuğunuza küçük jestler yapmayı ihmal etmeyin.

Çocuk odası için düz renk mobilyalardan yana seçim yapın. Satın aldığınız mobilyalara çocuğunuz büyüdüğünde başka parçalar ekleyebilir, onun yaşına uygun hale getirmeniz mümkün. Düz renklerden oluşan mobilyaları odadaki diğer eşyalarla kombin etmeniz daha kolay olacak.

Bebek yatağı almayı düşünüyorsanız yatak çıtaları arasındaki boşluğun çok fazla olmamasına dikkat etmenizde fayda var.

Bir önceki yazımız olan Yaşlanmanın Belirtileri Nasıl Azaltılır? başlıklı makalemizde cilt bakım önerileri, cilt yaşlanması ve doğru cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık