Bitkisel Uçuk İlacı Tarifi

5 yıl önce
2.031 kez görüntülendi

Bitkisel Uçuk İlacı Tarifi

Bitkisel Uçuk İlacı Tarifi

Uçuk viral bir hastalık olup geçmesi oldukça zaman alan bir problemdir. Özellikle dudak çevresinde çıkan uçuklar çoğu kez can sıkıcı ve acı verici olabilmektedir. Genelde uçuk ilaçları da pek işe yaramamaktadır. Siz de uçuğunuzdan sorunsuz bir şekilde tamamen kurtulmak isteyenlerdenseniz sizlere etkili bir bitkisel uçuk ilacı tarifi sunuyoruz. Bu tarif uçuk nasıl geçirilir sorusunun da iyi bir cevabı olacak.

Uçuk probleminin kesin çözümünün sarı kantaron yağı olduğunu ilk olarak söylemek istiyorum. Bu yağı aktardan alabileceğiniz gibi evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Yağın yarayı 3 gün gibi kısa sürede geçirme özelliği yanında ağrı kesici özelliği de bulunuyor.

ucuk-nasıl-geçer

Sarı Kantaron Yağının Hazırlanışı

Kantaron bitkisini tazeyken toplayıp zaytinyağı içinde bekleterek ilacı kolayca elde edebilirsiniz. Sarı kantaronun yağa ekstraktı gecerek kırmızı hale gelince bu ilacı kullanabilirsiniz.

Uygulanışı

Sarı kantaron yağını bir pamuk yardımıyla günde 2 ya da 3 kez uçuğun üzerine sürmeniz yeterli. Aslında yöntem bu kadar basit…

 

Bir önceki yazımız olan Evde Patates Cipsi Nasıl Yapılır? Tarifi başlıklı makalemizde cips nasıl yapılır, evde cips nasıl yapılır ve evde patates cipsi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık