Aloe Vera Suyunun Faydaları

1 yıl önce
616 kez görüntülendi

Aloe Vera Suyunun Faydaları

Sulu ve yapışkan bir yapısı olan Aleo vera bitkisi zambakgillerdendir. Aleo veranın birçok faydası olduğu ise herkez tarafından bilinen bir gerçektir. Aleo vera suyu C, B12 ve E vitaminleri, demir, bakır, çinko ve çeşitli aminoasitler içermektedir. İşte Aleo vera suyunun faydaları;

  1. Evham, stres, tranva ve bitkinliğe dayanıklılığı arttırmaktadır.
  2. İçeriğindeki besin maddelerinin yara, tahriş, kesik ve hafif yanıkları tedavi etme özelliği bulunmaktadır.
  3. İçerdiği giberellin ve oksinler anti-enflamatuar etki göstermekte ve birçok ağrıyı kesmektedir.
  4. Yine içeriğindeki üre, salsililik asit ve nitrojen gibi bileşikler sayesinde antimikrobiyal etki göstermektedir.
  5. Aleo veranın güneş yanıkları, yaraların iltihaplanması ve de alerjik reaksiyonlara bağlı kaşıntıları önleme özelliği bulunmaktadır.
  6. Kanser ağrıları, yatakta fazla yatmaya bağlı ağrıların neden olduğu ateşi düşürme özelliği bulunmaktadır.
  7. Cilt hastalıklarını ve cilt hastalıklarına neden olan kılcal damar rahatsızlıklarını giderici etkisi bulunmaktadır.
  8. Çeşitli hastalıklara neden olan Candida gibi fungus ve Herpes virülerine karşı öldürücü etki yapan Aloe vera hastalıklarla savaşta önemli etkilere sahiptir.

Aloe vera suyunun daha birçok faydaları bulunmaktadır. Bunları kısaca sıralamak gerekirse, immun sistemi desteklemesi, cilt nemini koruması, doğal bir temizleme etkisine sahip olması, ağrıları inhibe edici özelliğe sahip olması, cildin ph’ını bakteri ve mikrop gelişmeyecek şekilde dengelemesi, kanserden ve kan hastalıklarından koruması ve ağrı kesici etkisi olması şeklindedir.

Son olarak özellikle Aloe vera’nın saç problemlerini çözmesi, dokuları yenilemesi gibi etkilerinden dolayı birçok kozmetik ve kişisel bakım ürününde kullanılmaktadır. Doğal olarak evde kendiniz hazırlayacağınız kürlerde de Aloe vera’dan yararlanmanız mümkündür. Ancak bu kürleri hazırlarken alacağınız ve kullanacağınız bitkilerin zehirli türlerden olmamasına dikkat etmeniz oldukça önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan İki Bomba Dizi Bu Akşam Çakışacak başlıklı makalemizde iki dizi çakışıyor, Kiraz Mevsimi ve Kiraz Mevsimi 9. bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık