Parfümünüzün Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz?

1 yıl önce
356 kez görüntülendi

Parfümünüzün Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz?

Parfümünüzü daha uzun süre kullanmak istiyorsanız saklama koşullarına önem vermelisiniz. Öncelikle parfümünüzü kullandıktan sonra mutlaka kapağını sıkıca kapatın. Havayla temas eden parfüm çabuk bozuluyor. Parfümün bozulmasını önlemek için parfümü kutusunda muhafaza etmeniz faydalı olabilir.

Parfümlerinizi ışık almayan bir yerde saklayın. Işık, parfümün rengini ve kokusunu bozan en önemli etkenlerden biridir. Çok ışık gören yerlerde, salonlarda parfüm bulundurmamaya özen gösterin. Parfümleri kuytu ve karanlık yerlerde saklamak uzun ömürlü olmaları açısından önemlidir. Banyolar, sıcak ve nemli ortamlar olduğundan dolayı parfümleri saklamak için elverişli mekanlar değildir. Banyodaki sıcaklık ve nem parfümlerin kısa sürede bozulmasınasebep olabilir.

Parfümlerin saklanması için en ideal mekan, yatak odasıdır. Burada şifonyer çekmeceler ya da dolaptauygun alanları parfümlerinizi saklamak için kullanabilirsiniz. Bu sayede parfümün buharlaşmasını ve kısa sürede bitmesini de önlemiş olursunuz.

parfüm-kullanımı

Parfüm satın alırken bunlara dikkat edin

Parfüm satın almayı düşünüyorsanız alışverişi burnun en hassas olduğu zaman olan sabah saatlerinde yapmaya özen gösterin.

Bir seferde çok sayıda kokuya bakmayın. Aksi takdirde burnunuzun hassasiyeti azalacağı için aldığınız parfümü tekrar kokladığınızda beğenmeyebilirsiniz. Parfümü uzaktan püskürttükten sonra kurumasını bekleyin ve sonra koklayın. Kalıcı olup olmadığı ancak birkaç saat sonra anlayabilirsiniz.

Ayrıca parfüm kokusunun daha kalıcı olmasını sağlamak için, gün içinde sadece bir defa değil, birkaç kere azar azar sıkmanızda fayda var. Parfümü sadece vücudunuza değil, elbiselerinize de sıkarak kokunun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Meme Estetiği İle Sarkık Göğüs Problemine Son başlıklı makalemizde göğüs dikleştirme operasyonları, göğüste sarkma önleme ve meme dikleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık