En Güzel Yatak Odası Dekorasyonları

2 yıl önce
2.315 kez görüntülendi

En iyi yatak odaları dekorasyonları, 3 farklı tarz

Yatak odaları sevgililerin en mahrem yerleri. Bu nedenle yatak odalarının tasarımının daha göz alıcı şekilde olması, eşlere has özelliğe sahip olması, daha ayrıcalıklı bir yatak odasına kavuşmak için gerekli.

2014 yatak odası dekorasyonlarında mükemmellik daha ön plana çıkmış, aynı zamanda işlevsellikte, hanımların beğenisini kazanmıştır. Ancak bir yatak odasında ne görsel açıdan mükemmellik yeter, ne de ergonomik açıdan işlevsel bir yatak odası, aşk mekanını tam kılabilir.2014 yatak odası modelleri, 2014 dekorasyon,2014 yatak odası takımları, evim şahane yatak odası modelleri,lüx yatak odası modelleri,yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır?

Öncelikle yatak odalarında kaliteye önem verilmesinin bazı sebeplerini yazmak istiyorum:

  1. Yatak odasında dekorasyon yaparken daha sağlıklı bir hayatın mümkün kılınması adına, MDF lam sistem veyahut da, doğal ağaç denilen –gürgen, meşe, ceviz, teak- organik ağaçlardan imal edilen birinci derece kalitede üretilen ahşaplardan meydana gelmesi lazım.
  2. İkinci olarak, strese karşı insanı rahatlatan bir özelliğe sahip olması gerekir. Bunun için anti stres ve anti bakteriyel özelliklere sahip olmalı.
  3. Eğer kimyasallardan arındırılmayan bir süsleme malzemesi ve renklendirme işlemi yapılırsa, korkarım bu, sağlığınıza büyük zararlar verecektir. Bunun için yatak odalarında i mobilyaların ve hatta diğer mobilyalarında lake boyama veya su bazlı boyama dediğimiz, kimyasallardan arındırılmış olması gerekir.
  4. Yukarıda ki kriterlere dikkat edilmeden alınan ve görselliğine, işlevselliğine bakılarak satın alınan her yatak odası, sizi yanıltabilir. Şayet sunta veya suntalam gibi niteliklere sahip yatak odaları, ne kadar görsel olsalar da, sağlıksızdırlar.

Bunlara dikkat ettikten sonra sizlere görselliği en üst seviyede yaşatacak 3 tarzı açıklamak isterim. Birincisi İtalyan tarz yatak odaları. Eğer lükse düşkün biriyseniz ev dekorasyonunda  İtalyan tasarımları sizin yatak odanızı cömert bir lükslükle kaplamayı biliyorlar. Bu tasarımlar özel olarak da sizin hislerinizi yansıtabiliyor. Ancak ben daha sade bir yatak odasını tercih ederim diyorsanız, egzotik yatak odaları tam size göre. Mistik kültürlerin doğal ve tabiattan esinlenerek meydana getirilen yatak odası tarzları, başka bir doğadaymışsınız hissini size yaşatır.

Son olarak ise, ahşap yatak odası modellerini önermek isterim. Ahşabın terapi etkisine sahip yanlarını ve estetiğini yaşamak isteyenler, mükemmel bir tasarıma tabi tutulan ahşap modellere göz gezdirebilirler. Bu modellerin hepsi, sağlıklı, kaliteli, işlevsel ve ergonomiktir.

2014 Yatak Odası Modelleri

Bir önceki yazımız olan Doğum Çantasında Olması Gerekenler başlıklı makalemizde anne bebek, bebek gelişimi ve doğum çantası hazırlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık