Ev Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz 5 Çiçekli Bitki

2 yıl önce
3.443 kez görüntülendi

Ev Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz 5 Çiçekli Bitki

Her iç mimar evinizin herhangi bir odasında kullanacağınız iç mekân süs bitkilerinin odanıza taze bir hava ve renk katacağını söyler. Eviniz için doğru süs bitkisinin seçimi ise kişisel zevkinize ve estetik anlayışınıza bağlıdır. Buna ek olarak, görsel güzellik anlayışınıza bağlı olarak seçeceğiniz bir bitki, tam anlamıyla bitkinin bakım ihtiyaçları ve istekleriyle de alakalıdır. Örneğin, doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duyan bir bitki pencere dekorasyonunuz için en uygun bitki olacakken, daha az ışığa ihtiyaç duyan bir bitki odanızın çeşitli köşeleri için yapacağınız dekorasyonun bir parçası olacaktır. Eğer sizde ev dekorasyonunuz için çiçekli bitkilerden yardım almak istiyorsanız, bu yazıda sizlere sunacağımız ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz 5 bitkiyi okuyun ve sizin için en uygun olanını seçin.

Atatürk Çiçeği

Genellikle yılbaşı dekorasyonunda kullanılıyor olmasına rağmen, Atatürk Çiçeği aslında yılın her döneminde kullanılabilecek bir çiçektir. Genellikle kırmızı çiçeklere sahip olan türleri tercih edilmekle birlikte Atatürk Çiçeği’nin pembe tonları ve beyaz olmak üzere birçok rengi bulunmaktadır. Bu çiçeğin bakımı zor olmakla birlikte, güzel çiçekleri nedeniyle birçok dekorasyon fikrinin ana ögesini oluşturmaktadır.

Afrika Menekşesi

Afrika Menekşesi ev dekorasyonunun önemli bir ögesi olarak kullanılmaktadır. Çünkü bakımı oldukça kolaydır. Çiçekleri yılın çeşitli dönemlerinde farklı formlarda açık kalan Afrika Menekşesi, ışık ve sıcaklık isteklerinden dolayı genelde pencere dekorasyonunda kullanılmaktadır. Bu çiçek için bilinmesi gereken önemli bir nokta ise çiçeklerinin kahverengileşmemesi için sulandıktan sonra çiçeklerine dokunulmaması gerektiğidir.

Çiçekli Kaktüs

Evinize bir çöl esintisi getirmek istiyorsanız, kahverengi tonlarında yapacağınız bir dekorasyona renk vermesi için çiçekli kaktüslerden yararlanabilirsiniz. Diğer yandan, bu bitkilerin bakımı oldukça kolaydır. Çok az su, ışık ve ılık bir ortam istekleri bulunmaktadır.

Antoryum

Büyük bir bitki olduğundan dolayı geniş alanların dekorasyonunda bu çiçekli bitkiden yararlanılmaktadır. Çiçekleri kırmızı, pembe tonları ve beyaz olabilen bu bitkiyi az ışık alan fakat oldukça sıcak olan bir ortamda dekorasyonunuzun bir parçası olarak kullanabilirsiniz.

Orkide

30.000’e yakın türü ve buna ek olarak da birçok hibrid türleriyle orkide bitkiler âleminin en geniş gruplarından birisidir. Orkideler bakımı zor ve pahalı bitkiler olmalarına rağmen, ekzotik estetik anlayışına sahip kişiler tarafından dekorasyonun bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. ceren diyor ki:

    dekasyonlar evinizi güzelleştirir sizede tavsiye ederim

  2. Celal Can KAYA diyor ki:

    Afrika menekşesi hoşuma gitti güzel duruyor


Yukarı Çık