İslami Evlilik ve İslami Evlilik Siteleri

1 yıl önce
1.491 kez görüntülendi

İslami Evlilik ve İslami Evlilik Siteleri

Evlilik dinimizce de her müslümana tavsiye edilen önemli ve dikkat edilmesi gereken bir meseledir. Zira sağlıklı ve dinine bağlı yeni nesiller yetiştirmek için de doğru evliliklerin yapılması ve bunun için de doğru insanın seçilmesi gerekmektedir. Eş seçimi eski ve geleneksel yapısında eş ve yakın akrabaların gözetiminde yapılıyorken, günümüzde küçük yerlerde hala o şekilde olmakla birlikte büyük şehirlerde çoğu zaman aile büyüklerinin çocukları için eş seçmesi mümkün olamayabilmektedir. Bu nedenle de eş seçme işini halledecek bazı müesseselere ihtiyaç duyulmaktadır. Sözü edilen müesseselerin başında ise teknoloji kullanımının arttığı günümüzde islami evlenme sitesi gelmektedir. İnternet ortamında bu tarz siteler bulunmasına rağmen doğru bilgi içeren ve konu hakkında kaliteden ödün vermeyen siteler oldukça azdır. Bu nedenle seçim yaparken hassas davranmak gerekir.

Öncelikle bir dini evlilik sitesinin islami evlilik yapmayı düşünen adaylarla dolu olması gerekmektedir. Bu nedenle de işin mantığını kavrayamamış ve geleneksel düşünceden uzak adayların olduğu siteleri ziyaret etmek oldukça sakıncalıdır. Diğer yandan sadece islami evlilik olsun da nasıl olursa olsun şeklinde bir davranış da yanlıştır. Öncelikle adayların karakterlerinin ve hayat görüşlerinin de birbirine uyması gerekmektedir. Yoksa her ne kadar dinimizin kurallarına göre bir evlilik yapılmış olsa da karakterler uymayınca o evliliğin uzun süreli olması pek düşünülememektedir. Diğer yandan gerçek bir dini evlilik olabilmesi için adayların dini gereklilikler konusunda doğru bilgilendirilmesi bu sayede de hurafelerden uzaklaştırılması gerekmektedir.

Siz de dini bir evlilik yapmak ve bunun için de islami evlilik hakkında kaliteli ve doğru bilgi kaynağı almak istiyorsanız islamievliliksitesi.gen.tr tam size göre bir sitedir. Dini evlilik hakkında her türlü bilgiye ulaşacağınız site kaynağını dini kaynaklardan almaktadır. Sitede dini evlilikten, yapılması gerekenlerden, eşlerin birbirine olan davranış şekilleri ve islamda eşlerin birbirleri üzerindeki haklarına kadar her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Ayrıca, islamda kadının yerinin ne olduğu ve kadın haklarından da bahseden sitemiz size din anlamında kattıklarının yanında ahlaki olarak da çok şey katacak hayatta doğru kararlar almanıza daima yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kenan Işık’ın Sağlık Durumu Ciddiyetini Koruyor! başlıklı makalemizde beyin kanaması teşhisi, hayati tehlike ve Kenan Işık hakkında bilgiler verilmektedir.

İslami Evlilik ve İslami Evlilik Siteleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık