İbrahim Saraçoğlu’ndan Lavanta Kürü

3 ay önce
342 kez görüntülendi

pixel İbrahim Saraçoğlu’ndan Lavanta Kürü0
  

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun karaciğere iyi gelen ve yine bu organla alakalı hastalıklara çözümler sunan Lavanta Kürü’nü sizler için sunuyoruz.

Lavantada Bulunan Etkin Maddeler

Lavantada bulunan p-cymene, alpha-pinene, cinnamaldehyde ve carvone adlı sedatif etkin maddeler hepatit-B ve hepatit-C hastalık metabolizmasını bozucu özelliğe sahiptir. Diğer yandan içinde bulundurduğu 1,8 cineole, delta-3-carene, ve herniarin karaciğer metabolizmasını düzenlerken, yine lavantada bulunan etkili maddelerden olan beta-pinene karaciğer hastalıklarını önleyici doğal bir antibiyotik işlevi görmektedir. Son olarak, lavantada karaciğer hastalıklarının özellikle de hepatit-C’nin kanserine dönüşmesini önleyen ursolic asit bulunmaktadır.

Lavantanın Tedavi Ettiği Diğer Hastalıklar

Karaciğer rahatsızlıkları dışında lavanta vitiligo, cilt lekeleri, sedef ve saç dökülmelerine karşı da oldukça etkilidir.

Lavanta Kürünün Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir yılda daha fazla beklememiş bir tutam lavantayı 0,3 lt suyun içinde 4 dk kadar demleyin. Demleme süresine mutlaka uyarak hazırladığınız kür ılınmadan süzün. Ardından ılık hale gelmesini bekleyip hergün akşam yemeklerinden en az iki saat kadar önce bir çay bardağı dolusu şeklinde tüketilmelidir. Küre 15 gün devam edilebilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1. Demleme süresine ve şekline mutlaka uyunuz.

2. Her defa taze olarak hazırlanması gereken bir kürdür. Bu nedenle çokça hazırlayı dolapta saklama yöntemini asla tercih etmeyin.

3. Hiçbir kürü alışkanlık haline getirmeyin. Bu nedenle 15 sonra bırakın. Tekrar başlamak isterseniz 1 ay kadar ara verdikten sonra bir 15 gün daha uygulayabilirsiniz.

4. Sağlıklı insanların da mutlaka kürü yılda 1 kez uygulaması oldukça yararlıdır.

GD Star Rating
a WordPress rating system
GD Star Rating
a WordPress rating system
İbrahim Saraçoğlu’ndan Lavanta Kürü, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Bir önceki yazımız olan Dünyadaki En İyi Tatil Noktaları 2. Bölüm başlıklı makalemizde cazibe merkezi, Dünyadaki En İyi Tatil Noktaları ve en iyi tatil beldeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık