Evlilik Öncesi Güzellik Uygulamaları

5 yıl önce
1.236 kez görüntülendi

Evlilik Öncesi Güzellik Uygulamaları

Düğün günü kızlar için en özel günlerden biridir ve bu nedenle de kızlar bu en özel günlerinde çok güzel olmak isterler. Evlilik öncesi güzellik uygulamalarının bir parçası olan düzenli güzellik uygulamalarının dışında, düğün günü sizi mükemmel bir görüntüye kavuşturacak birçok prosedür bulunmaktadır. Evlilik öncesi sizlere fikir vermesi için sözü edilen uygulamaları araştırdık.

Mikrodermabrazyon

Düğünden önce 6 ay kadar bir zamanınız varsa, mikrodermabrazyon (deri düzeltim uygulaması) sizin için en iyi seçim olacaktır. Bu uygulama cildin üstündeki mat tabakanın pul pul dökülmesine, böylece cildin yenilenerek gençleşmesine ve yüzün daha pürüzsüz olmasına neden olmaktadır. Mikrodermabrazyon uygulaması bir elmas uç, incecik öğütülmüş kristaller ve zımpara benzeri mikro küreciklerle yapılmaktadır. Prosedür mekanik bir uygulma olup, büyük miktarda derinin dökülmesine neden olmaktadır. Bu şekilde anlatıldığında zararlıymış hissi vermiş olsa da, yöntem oldukça naziktir ve düzenli uygulanabilecek zararsız bir uygulamadır. Uygulama 6-8 seanslık olup akneli bir cilde sahipseniz bu uygulama size göre değildir.

Kimyasal Peeling

Bu uygulamanın da mantığı mikrodermabrazyon ile aynıdır ve her iki uygulama da daha genç bir cilt katmanı ortaya çıkarmaktadır. Ancak iki yöntemin farkı uygulamadan kaynaklanmaktadır. Mikrodermabrazyon mekanik olarak derinin soyulmasına neden olurken, peeling herhangi bir kimyasalın deriye uygulanmasıyla ölü derinin soyulmasına ve gençleşmesine neden olmaktadır. Uygulama 3-6 seans şeklinde gerçekleştirilmekte olup seanslar arasında en az 2 hafta ara verilmektedir. Ayrıca bu güzellik uygulaması akne oluşumunu engellemekte ve oluşan aknelerin de yok olmasını sağlamaktadır.

YAG Lazer

Düğünden önce 3 ay kadar bir vaktiniz varsa bu uygulamayı cilt lekeleri ve siyah noktalarınızı yok etmek için tercih edebilirsiniz. Ayrıca yöntemi kullanarak istemediğiniz dövmelerinizden de kurtulmanız mümkün. Yöntemin mantığı ise lazer ışını uygulayarak düzensiz üretilen melanin pigmentinin aktivitesini durdurmaktır.

Botox

Dermatoloğunuza görünüp eğer ihtiyaç varsa bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Botox bir bakteriden elde edilen protein olup ciltteki kırışıklıkların giderilmesi için uygulanmaktadır. Ayrıca ciltte bulunan yara izlerine de botox uygulanabilmektedir.

Kozmetik Diş Uygulamaları

Bazı kişiler güzel dişlere sahip değildir. Bu kişilerin üzülmesine hiç gerek yok kozmetik diş uygulamaları onlara düğün gününde kendilerine güvenle gülümsemelerini sağlayacak güzel dişler sunacak. Kozmetik diş uygulamaları dişlerin beyazlatılmasından, damak renginin pembeleştirilmesi şeklindedir. Bu uygulamalar sadece estetik görünüme değil aynı zamanda dişlerin sağlık kazanmasına da neden olmaktadır. Düğünden önce 1 ayınız varsa kozmetik diş uygulamaları için yeterli olacaktır.

İstenmeyen Tüylerden Lazerle Kurtulun

Lazer tekniği istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için uygulanan bir yöntem olup yine de tüylerden tamamen kurtulmayı garanti etmemektedir. Ancak tüy çıkışını uzun bir süre engelleyen bir yöntemdir. Yöntemde yoğun bir lazer ışını saç köklerine verilerek saç köklerine hasar verilmektedir. Uygulamaya başlamak için düğünden önce bir aya ihtiyacınız olacak.

Tüm bu uygulamalar dışında cilt bakımı, masaj ve aromaterapiler de evlilik öncesi uygulanması gereken güzelleşme yöntemlerindendir. Bu normal uygulamalar dışında ekstra bir şey isterseniz yukarıda saydığımız yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz. Bunlar dışında evlilik öncesi iyi uyumak ve dinlenmek, ayrıca düzenli yemek yemek oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kaynağı Enginarın Faydaları başlıklı makalemizde enginar, enginar tarifleri ve enginarın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık