Herzaman İşe Yarayan 5 Güzellik İpucu

5 yıl önce
1.146 kez görüntülendi

Herzaman İşe Yarayan 5 Güzellik İpucu

Güzellik birçok bayan için oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle güzellik sırlarının tüm ipuçlarını bilmek isterler. Bu durumun farkında olarak biz de her zaman işe yarayan güzellik ipuçlarını sizler için araştırdık.

1. Sararmış tırnaklar için diş macunu kullanın: Bu durum genelde tırnakta adi oje kullanmaya ya da tırnakta ojenin uzun süreli kalmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sorunu gidermek için tırnaklarınızı dişmacunu ve bir miktar limon suyu ile ovabilirsiniz.

2. Hasar görmüş saçları tedavi etmek için güneş kreminizi kullanın: Çok severek kullandığınız güneş yağınızı bu kez de saçlarınız için kullanmanızı önereceğim. Saç telleriniz çok fazla işlem gömesinden ya da boymadan zarar gördüyse, güneş yağınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak güneş yağınızdan bir topak alıp dairesel hareketlerle ovuşturarak saçlarınıza yedirin. Daha sonra saçınızı bir poşet ile sarın ve üzerine havlu sararak saçınızı sabitleyin. Bu şekilde 1 gece beklettikten sonra ertesi gün doğal bir şampuan ya da bebek şampuanıyla yıkayıp durulayın.

güzellik-ipuçları

3. Havuz ya da plajdayken cildinizi koruyun: Havuzda yüzdükten sonra klor kokusundan ya da denizde yüzdükten sonra cildinizde ve saçınızda kalan tuzdan hoşlanmıyor musunuz? Bu etkileri minimize etmek için denize ya da havuza girmeden önce duş almanızı öneririm. Alacağınız ön duş gözeneklerinizi temiz suyla dolduracağından havuz ya da deniz suyu daha fazla gözeneklerinize girmeyecek böylece zararlı etkilerden daha az etkilenmiş olacaksınız.

4. Yanıklarınızı sütle tedavi edin: Eğer çok fazla güneşten yandıysanız, sizlere söyleyeceğim bu öneri güzel bir ilk yardımdır. Bunun için duşta yanıklarınıza süt dökün ve besleyici özelliği sağlaması için yarım saat kadar bekledikten sonra duru suyla durulayın. Yanıklarınızın en az ilaç tedavisi kadar iyileştireceğine emin olabilirsiniz.

5. Saç köklerinize pudra sürün: Önemli ve ani bir görüşmeniz var fakat duş alma imkânınız yok diyelim. Üzülmeyin onunda çaresi var. Elinize yumuşak ve büyük pudra fırçanızı ve pudranızı alın. Bu fırçayla saç diplerinize pudra sürün. Ardından saçlarınızda tozların görünmemesi ve pudranın sadece saç diplerinizde kalması için iyice silkeleyin. Pudranın yağı emdiğini ve saçlarınızın yağlı görünümünün artık olmadığını göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kaynağı Enginarın Faydaları başlıklı makalemizde enginar, enginar tarifleri ve enginarın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık