Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer?

1 yıl önce
832 kez görüntülendi

Bayanların güzellik adına en büyük kâbuslarından biri de gözaltı torbalarıdır. Bayanlar gözaltı torbalarıyla uykusuzluk gibi fiziksel faktörler nedeniyle karşılaşacağı gibi, ilerleyen yaş veya genetik durumlar sebebiyle de karşılaşabilir. Gözaltı problemi; uykusuzluk, stres, yorgunluk ve genetik durumların sebebiyet verdiği bir yaşlanma belirtisidir. Bunların içinde yorgunluk en çok rastlanan faktörlerin başında gelir. Uzun bir zaman bilgisayar ekranına bakmak, televizyon izlemek ve uykusuz kalmak gözaltı problemini arttıran sebeplerdendir.

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer

Gözaltı torbaları, gözün altında bulunan yağ keseciklerinin sıkışmasıyla ortaya çıkan bir problemdir. Bu yağ kesecikleri gözün etrafında bulunan kasların aralarında tampon görevindedir. Gözaltı torbalarının ortaya çıkmasını sağlayan en önemli etken kişinin genetik özellikleridir. Anneniz ya da ananeniz gözaltı torbaları ile karşılaşmışlarsa, bu sorununun sizde de olması kaçınılmaz bir durumudur. Bu durumun önüne geçebilmek adına ilk olarak göz maskesi uygulayabilirsiniz. Göz maskesi tercih ederken buz içeren karışımlara yönelmenizi öneririz. Soğuk olarak gözaltına uygulanan bu maskeler hızlı bir biçimde gözaltında bulunan dokuları sıkılaştıracağından, çabuk sonuç almanıza olanak sağlar. Bu maskeleri gözlerinizin üzerinde 10 dakika kadar tutmanız gözaltı torbalarınız için faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra gözaltı torbalarına iyi gelen soğuk salatalık ya da patates dilimlerini belirli bir süre göz bölgenizde tutarsanız gözaltı dokularınızın sıkılaştığını hissedebilirsiniz. Maske çeşitleri arasından soğuk çay maskesini deneyebilirsiniz. Papatya çayı ya da siyah çay bu maske çeşidi için uygundur.

Gözaltı torbalarının sebebiyet verdiği morluklar ve şişliklerin en önemli sebebi düzensiz hayattır. Bu sorundan kurtulmak için; uyku saatlerinizi düzene sokmalısınız, güneşten korunmaya özen göstermelisiniz, uyurken yüksek yastık seçmelisiniz, sigara ve alkol kullanmamalısınız. Ayrıca bu gibi durumları yaşayanlarda genel olarak çinko eksikliği göze çarpmaktadır. Bu nedenle çinko ağırlıklı beslenmeye çalışmalınız.

 

Bir önceki yazımız olan El Bakımı İçin Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde ayak bakımı, bakım ve el ayak bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık