Muzlu Yüz Maskeleri Yazı Dizisi: Kırışıklık Giderici Maske

2 yıl önce
821 kez görüntülendi

Muzlu Yüz Maskeleri Yazı Dizisi: Kırışıklık Giderici Maske

Muzlu yüz maskeleri yazı dizimizin son yazısını sizlere sunuyoruz. Bu kez de kırışıklık giderici muz maskesiyle karşınızdayız.

Muzun doğal bir botoks olduğunu hiç duymuş muydunuz? Evet, bu doğru. Muzun besin içeriği incelendiğinde ciltteki belirgin kışırıklıkların görünümünü azaltan ve cildin daha esnek ve genç görünmesini sağlayan maddelerce zengin olduğu görülmektedir. Kırışıklıkları gideren bu özel yüz maskesinin bileşenleri, işlevleri ve uygulanışını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Malzeme

Maskedeki Görevi

Yoğurt Cildi yaşlı gösteren genişlemiş gözeneklerin görünümünü azaltır. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırır.
Portakal suyu C vitamini bakımından zengindir. Ciltteki hücreleri yeniler. Sert çizgi ve kırışıklıkları pürüzsüzleştirir.

Not: Muzun maskedeki görevi için yazı dizimizin birinci yazısına bakabilirsiniz.

Malzemeler:

Yapılışı ve Uygulanışı:

Bir kaseye yukarıdaki tüm malzemeleri koyup bir çatal yardımıyla püre haline getirin. Temiz parmaklarınızla maskeyi yine temizlenmiş cildinize 60 sn boyunca masaj yaparak uygulayın. Üzerine bir kat maske daha uyguladıktan sonra 15 dakika dinlendirin. Gözeneklerinizi sıkı tutabilmek için süre sonunda maskeyi soğuk suyla yıkamak suretiyle çıkarın. En son kuruluğu önlemek için kuru cildinizi bir nemlendirici kremle nemlendirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Artık Alzheimerdan Kurtulmak Mümkün! başlıklı makalemizde alzheimer, Alzheimer Tedavisi ve güncel sağlık haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık