Giyim Alışverişi Yapmanın Püf Noktaları

1 yıl önce
1.265 kez görüntülendi

Hatasız giyim alışveriş yapmanın püf noktaları

Bayanların en büyük tutkularından biri olan alışveriş, zaman zaman yanlış ürünlerin seçimi ile kabusa dönebiliyor. Ucuz diye alınan çoğu kıyafet sonradan giyilmediği gibi hem masrafa neden oluyor hem de gardropta yer işgal ediyor. Bu yazımızda  sizlere günlük hayatınızda alışveriş yapmanın püf noktalarını anlatacağız.

Bayanlar alışveriş sırasında yapacağı yanlış seçimleri en aza indirmek için nelere dikkat etmeli?

Pantolon almaya karar veren bayanlar alacağı pantolonu mutlaka denemeli. Ayakta dururken normal gelen boyu oturup bacak bacak üstüne atarak da denemekte fayda var. Böylece pantolon paçalarının ne kadar kısaldığının görülmesi son derece kolay olur. Manşetsiz pantolonlar bacak boyunu daha uzun gösterir.Önü düz olan pantolon modelleri de bacakları daha ince göstermede tercih edilebilir. Dar jean ve düşük bel pantolonlarda bel bölgesinde yer alan yağlar daha belirgin hale gelebildiği için bu bölgede yağ şikayeti olanlar dar pantolonlardan uzak durmalı. Çocuksu tişörtler yerine daha farklı elbise modellerine yönelmek ve  düz renk dar olmayan gömlekleri tercih etmek şık görünmek açısından iyi bir seçim olacak.

Gece kıyafeti alışverişi bayanların önemle üzerinde durması gereken bir diğer nokta. 2014 Gece kıyafetleri ışıklı mekanlarda giyildiğinden ince içi gösteren kumaşlardan yapılıp yapılmadığını kontrol etmek hoş olmayan görüntülerle karşılaşmamak açısından önem taşıyor.

İç çamaşırı satın alırken de dar 2014 bayan iç çamaşırlarından mümkün olduğunca uzak durmak gerekiyor. Vücudu daha zayıf ve sıkı gösterdiği düşüncesiyle alınan dar iç çamaşırları giyilen kıyafetlerin daha abartılı görünmesine neden olabilir.

Bunun yanı sıra şeffaf sütyen askıları da bazı durumlarda itici bir görüntü oluşturabilir. Bunun yerine giysiler ile aynı renk sütyen askılarını kullanmak, hoş olmayan görüntüleri engelleyecektir. Bayanların üzerlerine tam olarak oturan kıyafetleri seçmesi hem şıklık hem de gereksiz alışverişi önlemek açısından  dikkat edilmesi gereken önemli noktaların başında geliyor. En kaliteli kadın sitelerinden olan gen-arks.net‘ i takip etmeye devam edin.

 

Bir önceki yazımız olan 2014 Nişanlık Elbise Modelleri başlıklı makalemizde 2014 nişanlık elbise modelleri, elbise modelleri 2014 ve nişan elbise modelleri 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık