Fibrocell kök hücre yöntemiyle cilt gençleştirme

1 yıl önce
807 kez görüntülendi

FİBROCELL TEKNOLOJİSİYLE KÖK HÜCRELERİNİZDEN YENİDEN DOĞUN!

Bilindiği gibi yaşlanma sonucu ciltte meydana gelen kırışıklıklar, cilde dolgunluk ve düz bir yapı sağlayan kollajen ve elastiki maddelerin işlevlerini yapamaması sonucunda meydana gelir. İleri yaşlarda hücre yenilenmesinin azalması nedeniyle de bu maddelerin tekrar üretilmesi oldukça zordur. Ancak, doku mühendisliğinin geldiği son nokta bu duruma da çare bulmuştur. Hem de yabancı madde enjekte ederek değil, sizin kök hücrelerinizi kullanarak yapıyorlar bu cilt gençleştirmeyi. Mucizenin adı ise fibrocell kök hücre yöntemiyle cilt gençleştirme.

Öncelikle fibrocell kelimesinin anlamını açıklamak gerekirse, fibrocell kök hücre anlamına gelmektedir. Bilindiği gibi ilk olarak hücreler fibroblast şeklinde oluşmuştur, daha sonra beyin, sinir vb. hücre şekillerine dönüşmüştür. Kısaca belirtmek gerekirse fibroblastlar daha özelleşmemiş, sonsuz yenilenme gücüne sahip hücrelerdir. Yetişkin insanlarda bu hücreler sadece birkaç bölgede bulunmaktadır. Fibrocell kök hücre yöntemiyle cilt gençleştirme tedavisinde kulak arkasındaki 3 mm’lik bir alandan alınan fibroblast hücreleri kullanılır. Bunlar özel ortamlarda çoğaltılır ve milyonlara ulaştığında kişinin yüzüne özel enjeksiyon yöntemleriyle enjekte edilir. Uygulama birkaç seans sürmekle birlikte etkileri oldukça fazla sürmektedir. Hatta kalıcı olmaktadır. Buradan cilt bakımı nasıl yapılır konumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Piyasada bulunan birçok cilt gençleştirme yöntemine göre Fibrocell kök hücre cilt gençleştirme tedavisinin daha fazla tercih edilmesinin nedenleri arasında yöntemin kalıcı olması, uygulamadan yıllar sonra dahi cilt yenilenmesinin devam etmesi ve kişinin kendi hücreleri kullanıldığı için yan etkilerinin olmamasıdır.

Bir önceki yazımız olan 2014 Yazlık Bayan Mini Şort Modelleri başlıklı makalemizde 2014 mini şort modelleri, kot şort modelleri ve kumaş şort modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık