Ekzotik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

5 yıl önce
2.509 kez görüntülendi

Ekzotik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ekzotik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yeni moda akımı farklı görünmektir. Ekzotik olmak da farklı olmanın bir yoludur. Özellikle pembe, mavi, sarı ve yeşil gibi iddialı renkler kullanılarak yapılan ekzotik göz makyajı sizi kolayca kalabalığın arasından sıyıracak ve dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Sıradan bir makyajı bile oldukça farklı hale getirebileceği için göz makyajı normal makyajın oldukça önemli bir aşamasıdır. Çünkü gözler insanların ilk dikkat çekecekleri yerdir. Bu nedenle bayanlar gözleri için farklı makyaj seçenekleri bulma ve aynı şekilde de makyaj malzemesi bulma konusunda çok fazla vakit harcamaktadır. Bu nedenle de bayanlar farklı olmak yerine çoğu kez sıkıcı olmaktadır. Genelde kendilerine uygun bir göz makyajı stili bulup sürekli onu tekrarlamakta ve yeni tasarımlar denemekten de yine stil ve malzeme bulmanın zor olması nedeniyle kaçınmaktadırlar. Ancak şu unutulmamalıdır ki hayat bir stilin tekrar tekrar uygulanabileceği kadar uzun değil ve kendinize sıkıcı olma yolunu kesinlikle tutmamalısınız.

Kıyafetler deneme yanılma yoluyla seçeceğiniz tek şey değildir. Kadınların diğer seçim yapması gereken silahları ise makyajdır. Makyajda en öne çıkan husus da şüphesiz göz makyajı. Farklı bir görünüm yakalamak için sizlere değişik desenler ve canlı renklerden oluşan bir ekzotik göz makyajı örneğinin adım adım yapılışını anlatacağız.

1. Adım

Makyaja başlamadan önce yüzünüzün temiz olduğundan emin olun. Bu cildinizin daha sağlıklı olması, kullanılan malzemenin de dokusunun daha güzel görünmesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle eğer gerekiyorsa makyaja başlamadan önce yüzünüzü temizleyin, tonik uygulayın ve son olarak da cildinizi nemlendirin. Ardından makyaja geçebilirsiniz.

2. Adım

Yüzünüzü temizleyip, tonik uygulayıp en son da nemlendirdikten sonra sıra yüzünüze fondoten uygulamada. Kullanacağınız fondotenin krem ya da toz olmasının önemi yoktur. Fondoten seçiminde önemli olan cilt tipinize uygun olması ve her zaman cilt tonunuzdan bir ton açık renk fondoteni kullanmanızdır. Fondotenden sonra yüzünüzü pudra ile kaplayıp kaplamama konusunda da serbestsiniz.

3. Adım

Önceki 2 adımda yüzünüzün tonunu dengeledikten ve ana cilt temasını bu şekilde yakaladıktan sonra artık göz makyajına başlayabilirsiniz. İlk olarak uygulayacağınız canlı renklerin çabucak kaybolmasını önlemek için göz kapağına taban uygulaması yapın. Taban uygulamasında en iyi uygulama göz makyajı için kullanmayı planladığınız renklere uygun ve bu renkleri tamamlayarak gölge oluşturacak renkleri tercih edin.

4. Adım

Sıradaki adım ekzotik göz makyajı için seçeceğiniz ana rengin göz kapağına uygulanmasıdır. Bu rengi uyguladıktan sonra makyajı tamamlamak için kullanılan ana rengin bir ton koyusunu kenar kısımlara uygulayın.

5. Adım

Bu adımdaki amaç için mor, koyu gri, şampanya gibi renkleri kullanabilirsiniz. Bu rengi tüm göz kapağınıza kaş hattını da içerecek şekilde uygulayın.

6. Adım

Bu adımda daha cesur bir görünüm elde edebilmek için iki üç rengin karışımı olan mürdüm, mor, yeşil, altın rengi, mavi tondaki renkleri tercih edebilirsiniz. Daha sonra sıra gözde farklı tasarımlar oluşturmaya geliyor. Örneğin oldukça koyu bir mor far kullandıysanız beyaz ya da yeşil noktalarla gözlerinizi dekore edebilirsiniz.

7. Adım

Kalın bir tabaka maskara uygulaması kirpiklerinizi daha uzun, hacimli ve parlak göstererek gözlerinize daha iyi bir ifade kazandırır. Maskaranın krem, likit ve toz şekilde olanları mevcut olmasına rağmen siz zevkinize göre istediğinizi seçmekte serbestsiniz.

8. Adım

Kirpiklerinizi kıvırmayı da asla unutmamalısınız. Kıvrık kirpikler daha uzun ve dolgun olacağı için bakışlarınızı daha da güzel ve keskin hale getirecektir.

9. Adım

Gözünüzün zaten doğal bir şekli olduğu için eyeliner çekmeyebilirsiniz. Onun yerine tasarımınızda simler ve parlak taşlar kullanabilirsiniz. Böylece daha fresh bir görüntü elde edebilirsiniz.

10. Adım

Göz makyajınız tamamlanmış olsa da onu daha çekici ve belirgin kılan son dokunuşları yapmanız gerekir. Bunun için dudaklarınıza göz makyajınıza uygun bir ruj sürün ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için allık kullanın.

Bir önceki yazımız olan 2014 Bayan Çanta Modelleri başlıklı makalemizde 2014 bayan çanta modelleri, 2014 çanta modelleri ve 2014 moda çanta modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık