Dünyadaki En İyi Tatil Noktaları 1. Bölüm

2 yıl önce
878 kez görüntülendi

Dünyadaki En İyi Tatil Noktaları 1. Bölüm

En iyi tatil noktası herkese göre değişebilen bir konudur. Bazılarına göre en iyi tatil yapılacak yerin belirlenmesinde gezilip görülecek yerler önemliyken, başka biri için deniz ya da oranın tarihi yerleri önemli olmaktadır. Ancak, tüm kriterler göz önünde bulundurulduğunda dünyadaki en iyi tatil yerleri birkaç tane olmaktadır. Sözü edilen tatil noktası diğerlerine göre olumlu anlamda farklı özellikler taşıyan yerlerdir. Seçilen yerlerde eşsiz bazı özelliklerin bulunması onları dünyadaki en iyi tatil noktaları sınıflandırmasının içine dâhil etmektedir. İşte bu noktaları sizler için araştırdık. Bu yazımızda sadece iki tatil yerinden sizlere bahsedeceğiz. Ama sitemizi takip etmeye devam ederseniz periyodik olarak eğlence kategorisine ekleyeceğimiz tatil noktalarının özelliklerini okuyup fikir sahibi olabilir ve bu sayede hayal ettiğiniz muhteşem tatile kavuşabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Bora Bora

Bora Bora’yı ziyaret etmek için en uygun zaman Mayıs-Ekim arasıdır. Pasifik’teki adalar topluluğunun Leeward grubunda yer alan Bora Bora Tahiti’den uçakla bir saat sürmektedir. Ada insanların hayatında başka yerde göremeyecekleri bir manzaraya sahip olduğu için her turisti cezbetmektedir. Çok fazla kalabalık olmayan ada nüfusunun (9000) yarısı Vaitape kentinde yaşamaktadır. Geriye kalanlar ise kendilerini inzivaya çeken turistlerden oluşur ve bu kısım tatil yerlerinde yaşar. Adada tüplü dalıştan safariye kadar değişen etkinlikler turistleri beklemektedir. Safariden kasıt ise köpek balığı beslemek ve onları seyretmek şeklinde yapılan deniz safarisidir. Adada tatil için kalınacak yerler olan su üzerindeki bungolowlar ise romantik bir tatil düşleyenler için oldukça uygundur. Adada bulunan Otemanu dağı ise hoş bir manzara sunmaktadır. Eğer buraya tatil için giderseniz cam katmanlarla size sunulacak olan su altı yaşamını görebilecek, kanonuzda servis edilen kahvaltınızı romantik bir şekilde yapabilecek ve doğanın size sunduğu en güzel etkinlik olan büyülü ortamda mum ışığında akşam yemeklerinizi yine en romantik şekilde yiyebileceksiniz.

Hawai

Hawai’de tatil yapmak için en uygun dönem Haziran-Temmuz aylarıdır. En meşhur tatil noktalarından biri olan Havai’nin 8 adası, yeryüzündeki suların en değerli mücevheridir. Tabii ki, gözlerden uzak bir tatil geçirmek için dünyada çok fazla sahil vardır, fakat bunlardan hiçbiri Havai’de yaşadığınız deneyimleri size sağlamayacaktır. Oahu adası’nın ünlü yerleri Pearl Harbor, Tapınaklar Memorial Park Vadisi ve Aulani Laie Hawaii Tapınağı şeklinde sıralanabilir. Ayrıca, la Moana Plajı, Kailua ve Lanikai Plajı, Sandy Beach, Sunset Beach, Waimanalo Plajı ve Waikiki Beach dünyada başka bir yerde bulamayacak kadar muhteşem deneyimler ve enfes bir tatil geçireceğiniz Havai’nin ünlü plajlarıdır. Ada geniş ve canlı bir gece hayatına sahiptir. Aynı zamanda dünyanın en iyi sörf merkezlerinden de birisidir. Maui’de Haleakala National Park ve Lahaina kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Hana Highway’de araba kullanmak başlı başına hoş bir deneyimdir. Sörf ve rüzgâr sörfü için Ho’okipa’yı ziyaret edebilirsiniz. Kalalau yolunun son durağı olan Kalalau plajı bir mil uzunluğunda güzelliğiyle nefes kesen tenha bir plajdır. Ayrıca doğal yaşama meraklıysanız Honopū Vadisi yakınlarında kış aylarında kambur balinaları görmeniz mümkün. Diğer yandan Niihau’da hiçbir konaklama imkânı bulunmamasına rağmen, avcılık faaliyetleri ve sahillerini görmek için adaya helikopter turu yaparak adayı görmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Hareketsiz Yaşamak Bel Fıtığı Riskini Arttırıyor başlıklı makalemizde bel ağrısı, bel ağrısı tedavisi ve bel fıtığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık