Cilt Problemlerine Fransız Yeşil Kili

5 yıl önce
972 kez görüntülendi

Cilt Problemlerine Fransız Yeşil Kili

Akne, ekzama, cilt yağlanması gibi cilt problemlerine çözüm arıyorsunuz, fakat ne denediyseniz çare bulamadınız mı? O halde hiç endişelenmeyin sizleri bugün Fransız yeşil kili mucizesiyle tanıştıracağım. Cilt problemlerine fransız yeşil kili uygulaması ve bu kilin yararları için yazımızı okumaya devam edin.

Cildin Sağlıklı Olmasını Sağlar

Bu organik molekül kalsiyum, magnezyum, selenyum, fosfor, demir ve çinko minerallerince zengindir. Cilde uygulanması durumunda cilt hücrelerini yenileyip cildin daha parlak ve sıkı görünmesine neden olur. Fransız yeşil kili yüz maskesi olarak haftada iki kez uygulandığında cildiniz için gerekli olan tüm hayati minerallerin alınmasına neden olmaktadır. Normal ciltler için maske 5-10 dk cildin üzerinde tutulduktan sonra yıkanmalıdır.

Yağlı Ciltlerde Yağ Dengesini Sağlar

Ciltten salgılanan yağı emme özelliği sayesinde yağlı ciltlerde yağ dengesini sağlamakta ve cilt yağını azaltmaktadır. Fransız yeşil kili maskesini haftada 2-4 kez uygulamanız durumunda, cilt yağını azaltarak yağlı bölgelerin dengesinin sağlanmasını, yağın temizlenmesini ve cildin doğal bir güzelliğe kavuşmasını sağlamaktadır.

Akneleri Yok Eder

Bu ürün emici özelliği sayesinde akneleri temizlemeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca, ölü derileri, yağı ve cildi tıkayan kirleri ciltten uzaklaştırarak detoks etkisi yapmaktadır. Kil, ciltteki porların derinliklerinde yer alan kirleri çıkararak cildi aknelerden temizleme yeteneğine sahiptir. Kirleri uzaklaştırması dışında, cildi nemlendirerek genç bir görünüm ve ışıltı kazanmasına yardımcı olmaktadır. Cildinizin iyileşmesine yani aknelerin tamamen yok olmasına kadar her gün Fransız yeşil kili maskesini kullanmaya devam edin.

Bunlar dışında Fransız yeşil kili yanıklara bağlı cilt lekelerini azaltmakta, cilt yaralarını iyileştirmekte, sedef hastalığını hafifletmekte ve egzamayı tedavi etmektedir.

Yaralar İçin Fransız Yeşil Kili Lapası Tarifi

Cilt problemlerini tedavi etmek için hazırlanan lapada, Fransız yeşil kili ve sudan başka fazla bir malzeme kullanılmamaktadır. Lapayı hazırlamak için geniş bir ahşap ya da toprak kaba (metal olmamalı) fransız yeşil kili koyun. Ardından kil suyla iyice ıslanana kadar su ilave edin. Yine metal olmayan bir kaşık yardımıyla su ve kil birbiriyle güzelce karışana kadar karıştırın ve kilin suyu tamamen emmesini sağlamak için karışımı 2 saat kadar bekletin.

İnce macun kıvamındaki lapanın uygulanması ve etkilenen bölge üzerinde durması zor olduğundan lapanın yeterince kalın olmasına özen göstermelisiniz. Problemli bölgeye lapayı uygulayın ve 20 dk kadar lapa ciltte kadıktan sonra yıkayın.

Yüz Maskesi Tarifi

Yüz maskesini yapmak için bir ölçü fransız yeşil kiline 2 ölçü su kullanın. Macun kıvamına gelene kadar karıştırıp yüze uygulayın. 20 dk kadar yüzünüzde kaldıktan sonra maskeyi sadece su ile temizleyin.

Önemli not: Yüz maskesini ve lapayı asla cildinizde kuruyana kadar bırakmamalısınız. Aksi takdirde cildinizin nemini kaybetmesine neden olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kaynağı Enginarın Faydaları başlıklı makalemizde enginar, enginar tarifleri ve enginarın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık