Cildi Canlandıran Yiyecekler

2 yıl önce
1.014 kez görüntülendi

Cildi Canlandıran Yiyecekler

Cildimiz makyajlıyken cildimizin gözenekleri kapalı olduğu için fazla nefes alamaz,*makyaj malzemelerini yüzümüzde fazla tutmamamız cilt bakımı açısından birinci kural. Yatarken veya eve geldiğimizde yüzümüzü güzelce temizleyelim. Ayrıca makyaj teknikleri yazılarını okumak için tıklayın.

Cildinizi canlı tutmak o kadarda zor değil. Birkaç püf noktaya dikkat ederseniz cildiniz capcanlı bir görünüme sahip olur. Besinlerin sağlık üzerinde büyük etkisi vardır. Cilt içinde inanılmaz etkiler oluşturmaktadır. Bu bir besinle sınırlı kalmamakta, birçok besini içermektedir. Cildini seven her kadın ona güzel bakmalıdır. Bunun için uzmanların önerilerini dikkate almak gerekmektedir. Cilt canlılığı ve güzelliği için birçok sebze ve meyveden yararlanabilirsiniz. Çünkü yiyecekler bütün vücuda olduğu gibi cildinize de etki eder.

kolay-makyaj

 

Önce uzmanların en çok önerdiği besin ile başlayabilir ve cildinize protein vererek canlandırabilirsiniz. Her gece yatarken içeceğiniz bir bardak süt ile bu ihtiyacı karşılayabilir ve cildinizdeki olumlu etkilerini görebilirsiniz. Eğer cildinizin rengi mat ve donuk ise günde birkaç dilim ananas yemelisiniz. Zeytinyağı ise cilt kuruluğu için en etkili tedavi yöntemidir. Cildinizin ışıl ışıl olması için ise omega oranı yüksek olan somon tüketmelisiniz. Vücudunuzdaki anti-oksidanları atmanız da çok önemlidir. Nar yiyerek bu sorunun da üstesinde gelebilirsiniz. Sebzelerden ise ıspanağı tercih etmelisiniz. Demir ve çinko eksikliğini tamamlayan bu besin ile yüzünüze renk gelecektir. Yani cilt canlılığı ve güzelliği için yapmanız gereken doğru yiyecekleri tercih etmenizdir.

Kadınlar için hazırlanmış doğru moda, makyaj ve güzellik ipuçları ve ünlü makyörlerin röportajları için kadın sitesi tıklayın!

http://kadinextra.com

Bir önceki yazımız olan Almanya’da Doğurganlıkta Lider Türkler başlıklı makalemizde Almanya’da Doğurganlıkta Lider Türkler, Avrupa Ekonomik Araştırmalar Merkezi ve çocuk ortalaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Cildi Canlandıran Yiyecekler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık