Akneleriniz Sizlere Ne Anlatıyor?

Akneleriniz Sizlere Ne Anlatıyor?

Yüzümüzde zaman zaman beliren ya da bazıları için de sürekli ve ciddi bir problem olan akneler aslında hiç de o kadar basite alınacak cilt problemlerinden değil. Çoğu zaman cilt bakım önerileriyle de çözülmüyorlar. Öyle ki, aknenin çıktığı tüm yüz bölgelerinin hepsinin çeşitli organlarla alakası bulunmaktadır. Bunu neye dayanarak mı söylüyorum. Tabi ki de, yüz haritalama yöntemine dayanarak. Yüz haritalama yöntemi modern dermatoloji yöntemleri ve asya kökenli alternatif tıp yöntemlerini birleştiren bir teknik. Peki akneleriniz size ne anlatıyor? Şimdi onları inceleyelim.

1&2-Sindirim Sistemi: İşlenmiş gıda ve yağlı yiyecekleri azaltın, öğünlerinizde bulunan yağ oranını büyük ölçüde azaltın, su alımını arttırın ve vücudunuzu optimize etmek için salatalık gibi sulu yiyecekleri sıklıkla tüketin.

3-Karaciğer: Alkolü, yağlı yiyecek ve süt tüketimini durdurun. Bu bölge yiyecek alerjisini ilk gösteren yüz bölgesidir, bu nedenle tükrettiğiniz yiyeceklerin içeriğine dikkat etmelisiniz. Saydığımız zararlı yiyecekleri tüketmeden 30 günlük bir diyet uygulamanız, karaciğerinizin normale dönmesini sağlayacaktır.

4&5-Böbrekler: Gözlerin çevresinde siyah halkalarla birlikte oluşan akneler vücuttan suyun düzgünce atılamadığının işaretidir. Bol sıvı tüketin.

????????1200px

6-Heart: Kan basıncınızı (tansiyon) ve B vitamini seviyenizi ölçtürün. Ekşi ve baharatlı yiyecekleri azaltın, et tüketimini durdurun ve temiz hava almaya özen gösterin. Kolesterol seviyenizi düşürücü önlemler alın, omega 3 ve 6 gibi yararlı yağ asitlerini almak için balık ve avakado gibi yiyecekler tüketin. Ayrıca, yüzün bu bölgeleri cilt gözeneklerinde tıkanmanında habercisi olduğundan cilt temizliğinize ve makyajı uzun süre yüzünüzde bekletmemeye özen gösterin.

7&8-Böbrekler:  Bol su için, gazlı, alkollü içecekler ve çay kahve gibi suyun vücuttan atılmasını engelleyen içecekleri tüketmeyin.

9&10-Solunum Sistemi: Sigara kullanıyormusunuz? Alerjiniz mi var? Her ikisi için de problemi gösteren bölge burasıdır. Yaşam kalitesini arttırıcı önlemler almanızda fayda var.

11&12-Hormonlar: Bu bölgeler stresin ve hormonal değişikliklerin yansıdığı bir alandır. Stresi azaltın, yediğinize içtiğinize dikkat edin. Cildinizi temiz tutun. Ayrıca bu bölge yumurtlamanında işaretlerinin görüldüğü bir bölgedir.

13-Mide: Lifli yiyecekleri arttırın, toksinleri azaltın ve sindirim sisteminizi düzene sokmak için bitki çayları tüketin.

14-Hastalıklar: Bu bölgede oluşan akneler vücudunuzun hastalıklardan korunmak için bakterilerle savaştığının bir göstergesidir. Bol su için, kendinizi mikroplardan koruyun ve de direncinizi güçlendirici yiyecekler tüketin.

Bir önceki yazımız olan Leyla The Band Yokluğunda Şarkı Sözleri başlıklı makalemizde Leyla The Band Yokluğunda, Leyla The Band Yokluğunda dinle ve Leyla The Band Yokluğunda Şarkı Sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık