Lens Kullanan Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

1 yıl önce
1.025 kez görüntülendi

Lens Kullanan Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Kontakt lens kullanan bayanlar makyaj yaparken nelere dikkat etmeli?  Kontakt lens kullanan bayanlar için makyaj önerileri

Lensinizi daima makyajdan önce takmaya özen gösterin. Böylece gözünüze birtakım partiküllerin girmesini önlemiş olacaksınız. Makyaj sonrası lens takmak biraz riskli bir durum. Makyajınızı bozmadan ya da lenslerinize makyaj bulaştırıp görüşünüzü bozmadan yapmak oldukça zor ve strese neden olabilir.

Lens kullanan bayanların toz pudra yerine sıkıştırılmış pudraları kullanmasında fayda var.  Böylece pudra partiküllerinin göze kaçma riskini en aza indirilmiş olacak.

Allık sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tozlanmayı minimuma indirmek için fırçayı yüzünüzde yavaşça gezdirmek ve darbelerden kaçınmak olmalıdır.  Yumuşak kılları olan büyük ve temiz bir fırçayla allığınızın fazlasını alın ve bu işlemi yaparken gözlerinizi kapalı tutun.

Lens kullanan bayanların sıvı göz farlarını tercih etmesi yerinde bir seçim olacak. Sıvı göz farları, normal farlara göre daha verimli. Sıvı yerine toz far kullanmayı tercih edecekseniz her uygulamada azar azar kullanmaya çalışmalısınız. Uygulama sırasında farı sürmeden önce süngerin üzerinden fazlalıkları yok ettiğinizden emin olmalısınız.

Böylece gözünüze ve lens altına far partiküllerinin girmesine engel olabilirsiniz. Ne tür far kullanırsanız , geniş ve enlemesine darbeler yapmak yerine kısa ve boylamasına darbelerle uygulama yapmaya dikkat edin. Böylece lenslerinizin yerinden oynama riskini azaltmış olursunuz.

Lens kullanan bayanların dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da sıvı ya da kalem şeklindeki eye-linerı alt gözün iç kısmına sürmemek olmalı. Gözün alt kenarını çizmek için yumuşak uçlu kalem eye-linerlar tercih etmekte yarar var.

Lens kullananların farklı rimel türlerini kullanmalarında bir sakınca yok. Kirpiklerin hacmini artırmak istiyorsanız içinde mikro elyaflar bulunduran rimellerden kaçınmanız gerekiyor. Bu elyaflar gözlerinize kaçabilir ve sizi rahatsız edebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Küçük Dairelere Ferahlık Katacak Öneriler başlıklı makalemizde dekorasyon önerileri 2014, eve göre dekorasyon ve küçük daire dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık