Küçük Dairelere Ferahlık Katacak Öneriler

1 ay önce
188 kez görüntülendi

pixel Küçük Dairelere Ferahlık Katacak Öneriler0
  

Küçük Dairelere Ferahlık Katacak Öneriler

Konut satın almayı düşünler son yıllarda daha küçük metrekareli evlere daha fazla ilgi duymaya başladı. Emlak fiyatlarının pahalı olması, yeni yapılan binaların eski binalar gibi kalabalık aileleri barındıracak kadar geniş inşa edilmemesi daha ufak dairelerin tercih edilmesinde önemli rol oynuyor. İş  bu dairelerin dekorasyonuna geldiğinde mevcut alanın en iyi nasıl kullanılabileceği konusunda ipuçlarına sahip olmak önem taşıyor.

Küçük dairelerin dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli?

Küçük bir daire için eşya satın almadan önce mekanın ölçülerini göz önünde bulundurmak gerekiyor.  Bu doğrultuda standart ölçülere göre daha küçük ebatta üretilmiş mobilyalar tercih edilebilir. Büyük eşyalar, küçük dairlerde sıkışık ve kalabalık bir görüntü oluşturabilir.

Evi temiz ve derli toplu tutarak dağınık ve dar görünümü engellemek de bir diğer yöntem. Dağınıklık geniş bir odayı bile dar gösterebiliyor. Mutfak dekorasyonu önerileri konumuzuda tavsiye ederiz.

Küçük dairelerde en büyük zorluklarından biri de kitap, kıyafet elektronik eşyaları yerleştirecek alanların olmamasıdır. Küçük dairelerde yer kaplayacak mobilyalar yerine, yerden tavana kadar ya da duvardan duvara olacak şekilde yapılan raflar ile gömme ve modüler  mobilyalardan yararlanmak daha faydalı olacak.

Eve alınabilecek her eşyanın, çok amaçlı kullanıma uygun olması büyük önem taşıyor. Kanepe, bazalı yatak, sehpa olarak da kullanılan puf gibi ev ürünleri saklama yeri açacağı yerden kazanmayı da sağlayacak.

Küçük evlerde ayaklı mobilyalar tercih etmek küçük bir odayı olduğundan daha ferah  ve havadar göstermede başarılıdır. Doğrudan zemine oturan mobilya daha iyi bir görünüm sunar.

Evin duvarlarından maksimum düzeyde yararlanmak içinduvara asılan veya tavana kadar olan modeller arasından bir tercih yapılabilir. Odanın zeminine kadar az eşya ile doldurulursa  o kadar rahat edilir.

Küçük evlerde farklı renkleri cesurca denemekten çekinmemek gerekiyor.  Açık renkler, bir odayı daha geniş gösterebilir. Bun yanı sıra doğru renkler bir arada kullanıldığında koyu kahverengi bir duvar da ilginç ve geniş bir oda görüntüsü oluşturmaya yardımcı olabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken evin ne kadar ışık aldığı. Eğer ev, az ışık alıyorsa açık renk seçmek iyi olacak. Ayrıca vintage dekorasyon önerileri hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Evde eşya değişikliği yaparken her eşya aynı anda değiştirilmemeli.  En çok ihtiyaç duyulan  yatak, kanepe gibi ana parçalardan işe başlanmalı. Sonrasında ihtiyaç duyulan diğer eşyalar için ne kadar yer olduğu daha iyi anlaşılır.

İhtiyaçlara göre eşya seçimi küçük evler için önemlidir. Az sayıda kitap için büyük bir kütüphaneyi eve sığdırmaya uğraşmamak lazım. Gerçekten ihtiyaçduyulmayan hiçbir eşya satın alınmamalı. Evdeki ana parçaların yerleşmesini beklemek gerek. Herhangi bir parçayı alıp da kullanmamak hem israf hem de sıkışıklığa sebep olur.

Evde kullanılmayan eşyaları saklamaktan vazgeçmek iyi bir adım olacak. Açılır kapanır yemek masası küçük bir yemek odasında şık bir görünüm sağlayabilir.

Aksesuar olarak büyük bir tablo asılabileceği gibi ayna ve aydınlatma ürünleri kullanılabilir.

 

GD Star Rating
a WordPress rating system
GD Star Rating
a WordPress rating system
Küçük Dairelere Ferahlık Katacak Öneriler, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Bir önceki yazımız olan Kozmetik Ürün Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı makalemizde cilde göre kozmetik ürün seçimi, kozmetik ürün nasıl seçilir ve kozmetik ürün seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık