Güzel Bir Okuma Odası Tasarlayın!

1 yıl önce
1.301 kez görüntülendi

Güzel Bir Okuma Odası Tasarlayın!

Güzel Bir Okuma Odası Tasarlayın!

Okumayı seviyor ve evinizde de fazladan bir odanız var. Niçin o odayı rahat bir okuma yapacağınız okuma odasına dönüştürmüyorsunuz? İşte sizlere okuma odası dekorasyonu oluşturmak için değerli bilgiler. Okuma odası dekorasyonu, çalışma odası dekorasyonu, okuma odası tasarımı, çalışma odası tasarımları, kütüphane dekorasyonu, ofis dekorasyonları 2014, büro dekorasyonları 2014, 2014 ofis büro dekorasyon tasarımları

Boş odanızı iyi bir şekilde değerlendirmenin en iyi yollarından birisi de onu okuma odasına çevirmektir. Bu odada rahat ve eğlenceli bir şekilde kitap okuyabilir, radyo dinleyebilir ya da sevdiğiniz bir konu üzerine saatlerce araştırma yapabilirsiniz.

Okuma Odası Ofis Değildir

Okuma odası ofis tasarımından farklıdır. Bu odayı yapmanızdaki amaç sadece içinde bulunurken rahat edeceğiniz ve orada kitap okumaktan mutluluk duyacağınız bir rekreasyon alanı yaratmaktır. Ofis iş için kullanılan bir yer ve genelde masa ve diğer alanlar içeren bir mekân iken, okuma odaları işten ayrı olarak kendinize zaman ayırdığınız odalar şeklinde dekore edilmelidir. Diğer yandan, ofisler genelde fonksiyonel olarak tasarlanırken, okuma odaları rahat ve rahatlama alanı olarak tasarlanmalıdır. Buradan ev dekorasyonu hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Okuma Odaları Neler İçerir?

Okuma odaları daha çok rahatlama alanları olduğu için ilk olarak güzel bir boya rengi seçmelisiniz. Bu nedenle parlak ve sert renklerden ziyade rahatlatıcı ve yumuşak renkler tercih edilmelidir. Diğer yandan rahat koltuk ya da kanepeler size mobilya konusunda en uygun olanlardır. Yine şık dekorasyonlu kitap raflarından odayı oluştururken kullanmalı, rafların düzenini ise okumak istediğinizi kolayca bulacağınız şekilde düzenlemelisiniz. Mum ya da kandiller odanıza hoş hava katacak ve sıcak bir ortam yaratacak aksesuarlardandır. Son olarak yastıklar ve perdeler de odada rahatlık sağlayacak şekilde dekore edilmelidir.

En İyi Tasarımlar

Okuma odası oluşturmak için tasarım arıyorsanız bu tasarımlara birçok kaynaktan ulaşabilirsiniz. Hızlıca internette dolaşmak dahi insana fikir veren birçok tasarıma ulaşmak için çoğu kez yeterli olmaktadır. En iyi tasarımlara ulaşabilmek için konuyla ilgili bloglara ve websitelerine girin. Araştırma yaparken tek dikkat etmeniz gereken şey seçtiğiniz ve uygulamaya karar verdiğiniz okuma odası dekorasyonunun sizi rahat ettirecek ve isteklerinize karşılık verecek bir tasarım olması. İsterseniz  buradaki yazımızdan çocuk odası dekorasyonu hakkında öneriler alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Hoş Kokulu Oda Parfümleri Yapın başlıklı makalemizde doğal parfüm nasıl yapılır, evde oda parfümü tarifi ve evde parfüm yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık