Mutfak Dekorasyon Önerisi: Yeşillik Sepeti

2 yıl önce
1.342 kez görüntülendi

Mutfak Dekorasyon Önerisi: Yeşillik Sepeti

Mutfaklarda nane, dereotu, maydanoz, tere, roka gibi yeşillikler yemek yaparken sıkça kullanılmaktadır. Bu bitkileri dekoratif şekilde kendiniz yetiştirmek istiyorsanız işte size güzel bir mutfak dekorasyonu önerisi. Resimde gördüğünüz sepet hem mutfağınıza ayrı bir hava katacak hem de taze yeşillik tüketmenin keyfini yaşatacak. Sözü edilen mutfak dekorasyon önerisinin yapılışını adım adım sizler için özetliyoruz.

Malzemeler:

Yeşil renkli metal süzgeç,

Alüminyum folyo ya da plastik folyo,

Tahta çubuk şiş,

Ekose desenli kâğıt karton,

Siyah fon kâğıdı,

Tebeşir kalemi,

Ekose desenli kurdele,

Küçük makas, yapışkan bant

Yapılışı:

İlk olarak istediğiniz yeşilliklerin tohumlarını küçük saksılara ekerek bir süre yetiştirin. İstenilen büyüklüğe ulaştıklarında dekorasyon işine başlayabiliriz. Süzgecin içine tüm küçük saksıları yerleştirin. Bunu yaparken bitkilerin zarar görmemesine dikkat etmelisiniz. Ardından her bir yeşilliğe ismini yazmak için ekose desenli kağıt kartondan kareler kesin ve üzerlerine yine kare kestiğiniz siyah fon kartonunu yapıştırın. Bu siyah kısma tebeşirle otların isimlerini yazın. Ardından sepetin kuplarından geçirdiğiniz ekose desenli kurdeleyle süzgeçi mutfağınızda bir yere asın. Kurdeli asarken de yapacağınız kurdele şeklinde bağlama aksesuarınıza güzel bir hoşluk katacak.

Bir önceki yazımız olan Artık Alzheimerdan Kurtulmak Mümkün! başlıklı makalemizde alzheimer, Alzheimer Tedavisi ve güncel sağlık haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. Celal Can KAYA diyor ki:

    Gerçekten yararlı bi paylaşım olmuş mutfağınızada ayrı bi renk ferahlık katacagından eminim


Yukarı Çık