Mutfak Dekorasyonu İçin Renk Planları

2 yıl önce
1.464 kez görüntülendi

Mutfak Dekorasyonu İçin Renk Planları

Renkler dekorasyonu belirleyen ve konsepti yaratan en önemli ögelerdendir. Bu nedenle mutfak dekorasyonunda da diğer dekorasyonlarda olduğu gibi renk seçimi oldukça önemlidir. Renk seçimi yapılırken alanın boyutuna, dizaynına, bütçeye, kişisel hislerinize, kullanışlılığa, bakımının kolay olup olmayışına ve eve olan uyumuna göre seçim yapılmalıdır. Dekorasyon önerilerine bakıldığında karşımıza birçok renk skalası çıkmaktadır. Siz içinden yine sözü edilen kriterleri dikkate alarak seçim yapabilirsiniz. Sizlere fikir olması açısından 2014 mutfak dekorasyonu için renk planlarını beğeninize sunuyoruz.

Modern Renk Konsepti

Modern mutfaklar bu yıl ya açık renk fayanslarla ya da orta-koyu renk ahşaplarla dekore edilmektedir. Mutfak musluklarında ve lavobolarında ise gümüş ve krom renkleri popüler. Bu yüzden eğer ortalama bir modern mutfak dekore etmeyi planlıyorsanız, ana odağınız nesnelerin dengesi olmalıdır. Örneğin koyu renk mobilyalarınızı dengelemek için duvarlarınızı açık renklere boyamalısınız veya tam tersi de geçerli. Siyah ağırlıklı bir mutfağı tamamlamak için kutu şekilli bir masa ya da mutfak adası kullanmalısınız. Yine siyah ağırlıklı mutfaklarda gümüş ve krome lavobo ve musluklar kullanabilirsiniz. Aynı şekilde koyu renk ağırlıklı mutfaklarda yumuşak ve açık renk perdeler kullanmalısınız. Diğer yandan açık renk mobilyalar kullanıyorsanız duvarlarda sıcak bej rengi kullanabilirsiniz.

Toscana Konsepti

Mutfağını yeniden şekillendirmek isteyenler için Toscana mutfak dizaynı büyük bir seçim olcaktır. Bu renk planını mutfağınızda kullanarak doğayı taklit edebilirsiniz. Mutfağınıza Toscana görünümü vermek için duvarlarda kahverengi, yeşil, kırmızı ve sarı kullanabilirsiniz. Toscana efekti verebilmek için sıva dokusu kullanmak da oldukça etkili olmaktadır. Dekorasyonunuzu optimize etmek için açık renkli ve çizgili veya damalı desenli perdeler kullanmanız tam bir Toscana havası yaratacaktır. Çiçek desenli fayanslar, ahşap mutfak mobilyaları ve ahşap masanın üzerinde büyük bakır bir tepsi konsepti tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Kır Konsepti

Fransız kır mutfağı renk dizaynı bu yıl oldukça popüler. Bu renk dizaynı mutfağa davetkar ve sıcak bir görünüm kazandırıyor. Duvarlarda açık renk ve sıva tekstürü olan bir boya tercih edilmesi konsepti tamamlayan önemli etkenlerden. Diğer yandan duvarları krem sarıyada boyayabilirsiniz. Diğer metal kısımlarda ise bakır rengi kullanın. Son olarak demir masa ve sandalyelerle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Artık Alzheimerdan Kurtulmak Mümkün! başlıklı makalemizde alzheimer, Alzheimer Tedavisi ve güncel sağlık haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. naciiye bakmaz diyor ki:

    evleri çok severim özelliikle oturma odalarını

  2. Celal Can KAYA diyor ki:

    Modern renk konsepti diğerlerine göre daha çok hoşuma gitti


Yukarı Çık