Kozmetik Ürün Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1 yıl önce
372 kez görüntülendi

Kozmetik Ürün Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kozmetik ürünleri günlük yaşamda sıkça kullanan bayanların kozmetik ürün satın alırken dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar var. Bilinçsizce yapılacak kozmetik ürün alışverişi, cilt sağlığına ciddi zarar verebileceği gibi güzelliğe de gölge düşürebilir.

Kozmetik ürün satın alırken neler göz önünde bulundurulmalı?

Satın alınacak kozmetik ürünlerin içeriğini incelemek, içinde bulunan kimyasal ürünleri öğrenmek açısından büyük önem taşıyor. Kozmetik ürün kutularında ürün birleşiminin (INCI) yazılmasının zorunlu olduğunu akıldan çıkarmamak gerekiyor.

Kozmetik ürün satın alırken raf ömürlerine dikkat etmek de bir diğer önemli nokta. Raf ömrünü tamamlayan kozmetik ürünler, toksit etki göstermeye meyilli olduğu için kanserojen etkileri de beraberinde getirebilir. Raf ömrü geçmiş kozmetik ürünlerin alerjik etkileri fazla. Bu tür kozmetik ürünleri alırken satış döngüsünün fazla olduğu kozmetik mağazalarını seçmekte fayda var. Raf ömrüne uygun bir biçimde ışık ve nemden uzak muhafaza edilmesi kozmetik ürünler açısından önemli bir nokta. Bozulmuş ürünlerin kokusu, kıvamı ve rengi değişeceği için bu ürünlerden uzak durulmalı.

Kozmetik ürün alışverişinde ürün sertifikasına sahip bitkisel ürünlerden elde edilen insan sağlığına ve çevreye dost olanların tercih edilmesi gerekiyor. Çok sayıda ham madde içeren ürünler yerine daha az ham madde ve sentetik madde içeriği az olan ürünlerin seçilmesi sağlık açısından önemli. Ayrıca cilt bakımı nasıl yapılır konumuza göz atabilirsiniz.

Uzun zamandır kullandığınız, cildinize iyi gelen ve herhangi bir alerjik durum içermeyen kozmetik ürünlerinde değişikliğe gitmeyerek  aynı markaları kullanmayı sürdürmek iyi bir seçim olacak.

Alacağınız ürünlerin kullanım ve saklama açısından size kolaylık sağlayacak tasarımlarda olmasına özen gösterin.  Bu doğrultuda tek kullanımlık aplikatörler, fırçalar, spatulalı ürünleri alabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra hamile bayanlar, emziren anneler ile alerjik durumu, cilt ve deri hastalığı olan bayanlar ürün seçiminde son derece dikkatli olmak durumunda.

 

Bir önceki yazımız olan Uzun Etek Modelleri 2014 başlıklı makalemizde 2014 tesettür elbise modelleri, 2014 uzun etek modelleri ve uzun etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık