Kakaolu Güneşsiz Bronzlaşma Losyonu Yapılışı

2 yıl önce
880 kez görüntülendi

Kakaolu Güneşsiz Bronzlaşma Losyonu Yapılışı

Kakaolu Güneşsiz Bronzlaşma Losyonu Yapılışı

Bu tarifini vereceğimiz kakaolu güneşsiz bronzlaşma losyonu en kolay şekilde yapabileceğiniz güneşsiz bronzlaşma losyonudur. Sözü edilen tarifi yapmak için kokusuz beyaz losyon ve %100 saf toz kakao olmak üzere sadece 2 malzeme gerekmektedir. Etiketinde %100 saf kakao tozudur ibaresi olan her kakaoyu losyonu hazırlarken kullanabilirsiniz.

 

Losyonun Yapılışı

1. Bir kâse içinde yarım fincan kokusuz beyaz losyon ve 1/3 fincan saf kakao tozunu karıştırmakla işe başlayabilirsiniz.

2. Bir çatal yardımıyla bir araya koyduğunuz malzemeleri birbirine tam karışana ve içinde topak kalmayana kadar iyice karıştırın.

3. Losyonun rengini tarifte oynamalar yaparak istediğiniz renge ayarlayın. Losyon kâse içinde yüzünüze sürünce elde edeceğinizden daha koyu gözükecektir. Biraz daha kakao ekleyerek istediğiniz renge ulaşabilirsiniz.

4. Hazırladığınız losyonu hiçbir pürüz kalmayacak şekilde vücudunuza yedirerek sürün.

5. Kademeli derin bir bronzluk için losyonu hergün uygulamalısınız.

kakaolu-bronzlastirici-losyon-yapilisi

Talimatlar

1. Hazırladığınız losyonu küçük bir yiyecek kavanozunda ya da daha önceden kullanıp bitirdiğiniz bir losyon kutusuna koyarak muhafaza ediniz.

2. Cilde daha büyük yararları olacağı için bronzlaştırıcı losyonu yaparken malzeme olarak nemlendirici kokusuz beyaz losyon seçmenizde fayda var.

3. Kullanmadan önce derinizin küçük bir kısmında herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet verip vermeyeceğini anlamak için deneme yapın.

4. İlk yaptığınızda losyon çok çok koyu gözükecek ancak cildinizde o rengi vermeyecektir. Çok koyu olmaktan korkuyorsanız içine bir miktar daha losyon ilave edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kaynağı Enginarın Faydaları başlıklı makalemizde enginar, enginar tarifleri ve enginarın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. derya diyor ki:

    çok güzel bnde bronzlaşmak isterim


Yukarı Çık