Güzel Bir Pazar Eğlencesi Filmmor’dan Geldi!

2 yıl önce
600 kez görüntülendi

Güzel Bir Pazar Eğlencesi Filmmor’dan Geldi!

Güzel bir Pazar sabahında uyandınız ve eğlenceli bir şeyler mi yapmak istiyorsanız. Önünüzde mutlaka birkaç seçenek olacaktır. Ancak, siz yaptığınız etkinliğin hem eğlenceli hem de bilgilendirici ve anlamlı da olmasını istiyorsanız size muhteşem bir teklif sunuyorum; 12. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali. Hem film izleyip eğlenmek ve bilgilenmek hem de kadına şiddete ve geri kalmışlığa karşı koyanlara destek vermek istiyorsanız festivalin bugünkü programına katılabilirsiniz.

Öncelikle festivalden bahsetmek gerekirse, muhafazakârlık ve geri kalmışlıkla mücadele ederek kadına şiddete, ayrımcılığa, kadın emeğinin hiçe sayılmasına ve kadınların kocaya bağımlı hale getirilmesine karşı oluşturulmuş bir etkinlik olduğu ilk etapta belirtilmelidir. Adından da anlaşılacağı üzere bu yıl 12.’si düzenlenen ve sloganı ‘Cüzdan Kadının Özgürlüğüdür: Her kadının kendine ait bir cüzdanı olmasını düşleyen festival; filmmor’ olan festivalde söyleşilerden, film gösterilerine ve bilgilendirici konferanslara kadar birçok etkinlik yapılmaktadır. Bu yıl geçen yıllardan farklı olarak Kaleydoskop adlı bir etkinlikte ilk defa yapılmıştır. Film festivalinde sadece kadın yönetmenlerin filmleri gösterilmeye devam etmekle birlikte bu yıl Kaleydoskop’ta bir erkek yönetmenin filmi kadınların tartışmasına açılıp, kadın gözüyle eleştirilecektir. Böylece kadınların erkek yönetmenlerin kadına bakış açısını da eleştirme hakkı verilecektir.

Son derece yararlı olan ve kadına bakış açısını pozitif yönde değiştirmeyi amaçlayan festival 20 Nisan’a kadar devam edecek olup etkinlik programına festivalin sayfasından ulaşabilirsiniz. Ancak, bugün etkinliklere katılmak istiyorsanız etkinlik programını sizler için derledik.

Pera Müzesi ve İstanbul Modern’de yapılacak olan eğlenceli ve bilgilendirici gösterimler için etkinlik programının tam listesi aşağıdaki gibidir;

Pera Müzesi

Gizli Özne (gösterim yönetmenin de etkinliğe katılımıyla gerçekleştirilecek) – 13:30

Metres – 15:30

Zaafın İstismarı – 17:30

İstanbul Modern

En Uzun Mesafe – 13:30

Teyze (gösterim yönetmenin de etkinliğe katılımıyla gerçekleştirilecek)  – 15:30

Saklı (gösterim yönetmenin de etkinliğe katılımıyla gerçekleştirilecek)  – 15:30

Bekleyiş (gösterim yönetmenin de etkinliğe katılımıyla gerçekleştirilecek) – 15:30

Camdaki Ses (gösterim yönetmenin de etkinliğe katılımıyla gerçekleştirilecek)  – 15:30

Ben, Sen O (gösterim yönetmenin de etkinliğe katılımıyla gerçekleştirilecek)  – 15:30

Bir önceki yazımız olan Muzlu Yüz Maskeleri Yazı Dizisi: Işıldayan Ciltler İçin Maske başlıklı makalemizde güzellik, Işıldayan Ciltler İçin Muz Maskesi ve muz maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık