Genç Gösteren Makyaj Sırları

2 yıl önce
791 kez görüntülendi

Genç Gösteren Makyaj Sırları

Makyaj, bayanların güzel ve bakımlı görünmesini sağlayan en önemli uygulamalardan birsidir. Yaşınızdan daha genç görünmek adına yapabileceğiniz uygulamaların en başında makyaj teknikleri gelmektedir. Gençleştiren makyaj teknikleri, kullandığınız kozmetik ürünlere ve bu ürünlerin uygulanma stiline göre farklılık göstermektedir.

Doğru allık seçilerek daha yumuşak görünümlü bir yüze sahip olmak mümkündür. Kayısı ve pembe renklerde olan allıkları kullanmanız sizi daha enerjik gösterir. Kadınların allık kullanımında dikkat etmeniz gereken nokta elmacık kemikleridir. Allığınızı, bu bölgenin altına sürmemeye dikkat etmeniz gerekir. Bunun nedeni, elmacık kemiklerinin altına sürülen allığın yanakları daha çökük göstermesidir. Allığı sürmeniz gereken yer ise gülümsediğinizde öne çıkan kısımlardır. Bu bölgelere hafifçe allığınızı sürebilirsiniz. Far kullanımında ise dikkat edilmesi gereken renk seçimidir. Açık renkli farlar tercih etmeye özen gösterin. Kesinlikle canlı renklerde far kullanmayın. Bu seçeceğiniz farlar sayesinde gözleriniz daha büyük, kaşlarınız daha dik bir duruş içerisinde olacaktır. Eğer ki göz çevresinde bulunan şişlikleri yok etmek istiyorsanız, bunun için kahverengi gibi koyu tonlar kullanabilirsiniz. Çünkü koyu tonların sürüldüğü yerler daha az göze çarpar. Bilindiği üzere yaş ilerledikçe dudakların çevresinde çizgiler oluşmaya başlar. Yaşınızı belli eden bu durumdan kurtulmak için dudaklarınızın kenarlarına dudak kalemi ile çizebilirsiniz. Dudak kaleminizi, turuncu ya da pembe tonlarında seçmeniz sizin için en iyi tercih olacaktır. Ayrıca dudaklarınıza pudra sürmeniz, rujunuzun kalıcılığını artırmaktadır.

Genç görünmede fondöten seçiminin de etkisi vardır. Piyasadaki fondötenlerin pek çoğunda lifting özelliği var. Lifting özelliği olan fondötenler yüzde sıkılaştırma sağlıyor. Bu yüzden bu ürünleri kullandığınızda yüzünüz daha derli toplu gözükecektir. Göz çevresinde ve gözaltlarında kırışıklıklar canınızı sıkıyor ise, mor ve yeşil gibi canlı renk tonlarında ki göz kalemlerini tercih edebilirsiniz. Fakat kesinlikle göz kaleminizi alt kirpik çizgisine uygulamayın. Böyle dikkat çekici renkler insanların ilgisini kırışıklıklara değil, gözlerinize çekecektir.

Bir önceki yazımız olan 2014 Bayan Çanta Modelleri başlıklı makalemizde 2014 bayan çanta modelleri, 2014 çanta modelleri ve 2014 moda çanta modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık