Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

2 yıl önce
877 kez görüntülendi

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

 Likit Fondöten

Bayanların cilt bakımında bu fondöten türü çok hafif etki bırakmaktadır. Eğer ki fondötenin yüzünüzde hafif bir etki sağlamasını istiyorsanız bu fondöten çeşidini tercih etmelisiniz. Likit fondöteni, parmak uçlarınız ile yüzünüzün belli bölgelerine pay edin ve elinizle daireler çizecek şekilde yüzünüze iyice yaydırın. Eğer ki fondötenin çok daha az etki yapmasını istiyorsanız, makyaj süngeri yardımıyla yüzünüze fondöteni hafif dokunuşlarla dağıtın. Bu fondöten türü özellikle karma cilt olarak tabir edilen cilt türü için idealdir.

 Yoğun Krem Fondöten

Yoğun krem fondöteni’ nin içerisinde birçok farklı yağ bulunmaktadır.  Bu yağların yüzünüze etkisi çok fazladır. İçerisinde bulundurduğu yağlar sayesinde yüzünüzdeki nem ihtiyacı karşılanmış olur ve daha parlak bir yüze sahip olmuş olursunuz. Bu nedenle yoğun krem fondöteni kuru ciltler için idealdir. Ayrıca bu fondöten çeşidin de, yoğunluğundan dolayı süngere ihtiyacınız yoktur, parmaklarınız ile yüzünüze kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

fondöten-nasil-secilir

 Köpük Fondöten

Bu fondöten türü köpük kıvamındadır ve hafif basınçlı tüplerde değil kavanozda satılmaktadır. Köpük fondöten, kalın katman oluşturmadan cildinizi pürüzsüz bir hale sokar. Daha çok olgun ciltler için uygun olan köpük fondöteni, ister sünger ile isterseniz parmaklarınız ile cildinize uygulayabilirsiniz.

 Stick Fondöten

Stick fondötenin içerisinde az miktarda yağ ve renk pigmentleri vardır. Yağ ve renk pigmentleri cilt tonunuzu düzeltmeye yardımcı olur. Bu fondöten türü pürüzlü ve lekeli ciltlere çok uygundur. Eğer ki cilt probleminiz varsa stick fondöten ile cildinizi pürüzsüz bir hale sokabilirsiniz. Bu fondöten türünü kırışık ciltler için uygulamayanız. Çünkü kırışıklıkların ön plana çıkmasına neden olur.

Krem – Toz Fondöten

Krem-toz fondöteni yüzünüze uygulayıp kuruttuktan sonra pudraya dönüşmekte ve kremsi bir yapı içerisine girmektedir. Bu fondöten türü yağlı ciltler için uygundur. Cildinizde ortaya çıkan aşırı parlamaların önüne geçmektedir. Hafifçe cilde uygulanmalı ve iyice yedirilmelidir. Ayrıca nemli sünger kullanarak daha hafif bir etki elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2014 Bayan Çanta Modelleri başlıklı makalemizde 2014 bayan çanta modelleri, 2014 çanta modelleri ve 2014 moda çanta modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık