Gelinlik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

2 yıl önce
1.161 kez görüntülendi

Gelinlik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik giymek, her genç kızın en büyük hayalinden biri. En özel gününde kusursuz görünmey isteyen gelin adayları, gelinlik seçiminde çoğu zaman kararsızlık yaşayabiliyor. Gelinlik seçimi detay isteyen bir iş olduğu için son derece zahmetli ve sıkıntılı bir durum olarak biliniyor.

Peki, gelinlik seçimi yapacak gelin adayları bu zorlu süreçte neleri göz önünde bulundurmalı?

Gelinlik seçimi yapmadan önce vücudu iyi tanımak gerekiyor. Gelinlik seçimi yapacak bayanların fazla kiloları varsa kataloglarda mankenler üzerinde duran gelinlikleri kendi üzerlerinde hayal etmek yerine vücut yapılarına uygun modellere yönelmek iyi olacak. Kilo problemi olan bayanların en çok canını sıkan durum beğendikleri gelinliklerin üzerlerine yakışmaması. Bu noktada dışarıdan bir göze ihtiyaç duyulabilir. Bu konumuzdan gelinlik diyet listesine bakabilirsiniz.

Gelinlik seçimi yapacak bayanların seçim sürecinde yanında birilerinin olması sıkıntılı sürecin daha kolay atlatılması için son derece önemlidir. Gelin adaylarının gelinlik seçimi yaparken mutlaka dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise gelinlik seçimini son ana bırakmamak olmalıdır. Gelinlik seçimi sürecinde çevredeki her gelinlik mağazasında bakmak, moda dergilerinden yararlanmak, internetteki modelleri incelemek modelin netleştirilmesi açısından önemlidir.

Gelinlik seçimi hazır dikilmiş bir gelinlikten yana olacaksa bu gelinliğin gelin adayının üzerinde tam anlamıyla şık durabilmesi için birtakım tadilatların yapılması gerekebilir. Eğer farklı bir gelinlik modeli dikilecekse bu biraz daha fazla zaman alabilir.

Gelinlik seçimlerinizde sezon ürünleri olmasına ve modaya uyan bir tarz yaratmasına özen göstermek şık bir görünüm açısından önemlidir. Aksi halde demode bir görüntü oluşturulabilir. Beyaz ve ekru renkler son yıllarda en çok tercih edilen gelinlik modellerinin başında geliyor. Bu noktadaten rengine gidebilecek tonu bulmak büyük önem taşıyor.

Kısa boylu bayanlar v kesimli gelinlik modellerini tercih ederse daha şık ve güzel bir görünüme sahip olabilirler. Fazla kabarık ve önü kapalı gelinlik tercih eden bayanlar gelinlik içinde hoş durmayabilir. Uzun boylu bayanlar da her tarz gelinliği rahatlıkla kullanabilecekleri gibi, yüksek topuk ayakkabılardan kaçınarak daha doğal bir izlenim oluşturabilirler.

2014 straplez gelinlik modelleri, 2014 gelinlik modelleri,  2014 dantelli gelinlik modelleri, 2014 kabarık gelinlik modelleri, 2014 kısa gelinlik modelleri, vücut tipine göre gelinlik seçimi, ten rengine göre gelinlik seçimi

Bir önceki yazımız olan Yeşil Eriğin Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde can erik, eriğin faydaları nelerdir ve kalorisi düşük diyet meyveleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık